Pohlak Eesti valikgrupist: eesmärgiks on kolmas koht ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jalgpalliliidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul Hollandi ja Saksamaaga ühte EM-valikgruppi loositud Eestil pigem vedas, sest vastamisi minnakse atraktiivsete, ent ka sportlikult tugevate meeskondadega.

"Kui ei tule sportlikult väga atraktiivset gruppi, siis tulgu see emotsionaalselt atraktiivne grupp ja nii tegelikult juhtuski. Kui me hakkame neid kahte aspekti lahkama, siis atraktiivsuselt on see väga tugev grupp ja ma üldse ei mäleta, kas sellist on olnudki. Kasvõi sinnamaani tagasi minnes, et Saksamaaga sai viimati mängitud enne Teist maailmasõda. Ma arvan, et nüüd on peale loosi on väga lihtne öelda, et see grupp on pigem hea," arvas Pohlak ERR-ile antud intervjuus.

"Oli ju teada, et viiene grupp on selles suhtes keerulisem. Me peame mõtlema lõpuks ka sellele, et kuidas saada punkte ja ronida rankingus kõrgemale, selleks et parandada oma positsiooni veelgi. Selle grupiga tekib sportlikult kaks väljakutset: kuidas hoida end pigem neljandas valikgrupis järgmiseks loosiks ja kuidas võidelda selle kolmanda koha eest."

"See meenutab natuke sellist Rahvuste liiga varianti, kus tegelikult on kolm suhteliselt võrdset võistkonda, kes kõik võivad kõikidelt punkte võtta, aga kus meil ei ole täna selles grupis ühtegi, keda me kindlasti peaksime võitma."

"Loomulikult me tahaksime ideaalis edasi pääseda igale võistlusele ja kõik tahavad seda, aga kuna me oleme ikkagi Eesti ja me saame seda vaadata natuke ka teise nurga alt siis ütleksin, et me võime selle loosiga pigem rahule jääda, sest et kindlasti võinuks me olla ka analoogses sportlikult väga tugevas grupis, kus atraktiivsus oleks oluliselt madalam," kommenteeris Pohlak.

"Väljakutse nimi on kolmas koht. Öelda mingeid muid väljakutseid – et me tahame siit grupist edasi saada – see kõlab ju täpselt nii, et tahta ju võib, aga see on ikkagi võimatu. Ma olen ikkagi optimist oma natuurilt, ma arvan, et see on aus seisukoht. Võidelda selle kolmanda koha eest saab samas olema väga väga raske. Isegi kui see lõppeb neljanda kohaga, saame seda pidada rahuldavaks tulemuseks," ei soovinud jalgpalliliidu president liiga suuri eesmärke seada.

"Mida me peame vältima, on see, mida meil on ka pikalt õnnestunud vältida, et me ei jää valikgrupis viimaseks. Siin teoreetiliselt see võimalus on olemas," lisas Pohlak.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: