Tänavuse noorte OM-i Eesti koondis on kõigi aegade suurim ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Buenos Aireses algasid noorte olümpiamängud, kus võistlustules on ühtekokku 23 Eesti noort sportlast.

Kolmandad noorte suveolümpiamängud avati Argentina pealinnas unikaalse suure tänavapeoga ikoonilise tähendusega Buenos Airese Obeliski juures, millel kõrgust 71,5 meetrit. Esmakordselt olümpiate ajaloos toimus avatseremoonia otse rahva hulgas. Nimelt korraldati mängudel osaleva 206 riigi, sealhulgas ka Eesti, noortele võistlejatele avatseremoonia Lõuna-Ameerika ühel laiemal tänaval, Argentina iseseisvuspäeva järgi nime saanud 9. juuli puiesteel. Värvikat sõud nautis korraga nii 4000 olümpiamängudel osalevat 15–18-aastast noort kui hinnanguliselt üle 200 000 tänavale kogunenud pealtvaataja.

Eesti koondis on kõigi aegade suurim – 23 noort võistlevad kaheksal alal ja pooltel neist kvalifitseeruti mängudele esmakordselt. Näiteks pääses esimese Eesti maadlejana noorte olümpiale 17-aastane Viktoria Vesso.

"Ma läksin kaheksa-aastaselt trenni. Lihtsalt läksin proovima, sest vennad käisid seal trennis ja siis see pakkus mulle huvi ja hakkas meeldima. See arendab kõiki lihasgruppe ja mulle lihtsalt meeldib see, mida ma teen," kommenteeris Vesso ERR-ile. Vesso võitis mullu kadettide EM-il hõbeda ja tänavu pronksi ning ütleb, et tema trumpideks on eelkõige töökus ja julgus.

Viktoria õpib hetkel Audentese spordigümnaasiumi 11. klassis ja harjutab kaks korda päevas Arvi Aaviku juhendamisel. Põhja ladusid talle Tartus aga Jakob ja Veiko Proovel, kelle käe all võitis ta ka esimese tiitlivõistluste medali.

"Praeguse treeneri juures on see, et ta on vabamaadleja. Proovelid olid kreeka-rooma maadlejad ja ma arvan, et see on juba üsna suur vahe. Muidu kõik on head treenerid. Keegi annab põhja kätte ja siis on vaja muuta treenerit, et veel paremaks saada," lisas Vesso.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: