Killing: neljapaat ei näidanud piisavalt stabiilseid tulemusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mati Killing
Mati Killing Autor/allikas: ERR

Esmaspäeval toimunud Eesti sõudeliidu juhatuse koosolekul sai selgeks, et pühapäeval algavale MM-ile lähetatakse kaks paatkonda.

Meeste ühepaadil läheb veele Andrei Jämsä (Pärnu SK), meeste kahepaadil esindavad Eestit Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Kaur Kuslap (Viljandi SK).

"Parimad jõud on paariskahesel ja paarisneljane ei stardi seoses sellega, et Allar Raja tundis end vaimselt väsinuna ja üleüldse MM-i treeningtsüklis ei osalenud ja selle põhjal sellist stabiilse tulemusga paati me kokku ei saanud," ütles Killing intervjuus Vikerraadiole. "Nad ise ka arvasid, et hakkame parem valmistuma järgmiseks hooajaks. Arvati, et seekord võib-olla finaalikohta oleks ülearu nõuda olnud."

Killingu sõnu ei ole paarisaeruline neljapaat sõitnud piisavalt stabiilseid tulemusi. EM-il välja sõidetud vahesõidu aeg vastas isegi Eesti sõudeliidu poolt kehtestatud normatiivile. Teine hästi välja tulnud sõit oli Leedus toimunud rahvusvahelisel Merevaigust Aeru sõuderegatil, kus võideti ka maailmameistreid, aga üleüldist stabiilsust ei ole olnud. "Viimased sõidud siin Viljandi järvel ei andnud head lootust," jätkas Killing. "Paarisneljase välja panemine ei jäänud ainuüksi Raja taha, aga temaga oleks võimalik olnud seda paati tugevndada. Kahjuks seekord otsustasime nii, aga tuleviku hooaegi arvesse võttes arvan, et see oli väga mõistlik otsus."

Suuremad lootused on Killingu sõnul paariskahesel. "Nad võivad sõuda end teise finaali algusesse või hea klapi korral esimesse finaali," ütles Killing. "Jämsä võitis viimase testsõidu, aga aeg oli selline, mis mingisugust finaali lootust ei anna. Tulevasi hooaegu arvesse võttes, siis see võistlus on temale kasulik ettevõtmine, kuna eelmisel aastal jäi tal rahvusvaheline hooaeg vahele. Tal on rahvusvahelisi starte kõige rohkem vaja. Värskelt võistluspingest puhanuna sobib ühepaat talle kõige paremini."

Killingu sõnul võib Jämsä tulevikus ka teistesse koosseisudesse kuuluda. "Ta on kõigis paarisaeru paadiklassides olnud tegija ning eks tema soov on istuda parimas paadis ja miks ka mitte Eestile üritada kohta ühepaadis välja teenida," ütles Killing.

9. septembril algavad sõudmise maailmameistrivõistlused toimuvad Bulgaarias Plovdivis järgmise pühapäevani.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: