Poolfinaalis viimaseks jäänud neljapaat jätkab EM-il vahesõidus ({{commentsTotal}})

Eesti paarisaeruline neljapaat treeningul.
Eesti paarisaeruline neljapaat treeningul. Autor/allikas: Fred Killing

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo ei jõudnud Šotimaal Glasgows alanud Euroopa meistrivõistlustel otse finaali, jätkates vahesõidus.

Teises poolfinaalis veele tulnud Eesti nelik jäi kohe algusest neljaliikmelises sõidus viimaseks ja lõpuks lepitigi enda sõidus viimase kohaga. Sõidu võitis Itaalia ajaga 5.48,13, Eesti kaotas neile 14,4 sekundiga. Lisaks Itaaliale pääses finaali Poola.

Otse A-finaali pääsesid mõlema poolfinaali kaks paremat, Eestil on võimalik finaalikohta püüda vahesõidust. Esimesest poolfinaalist jõudsid otse finaali Holland ja Suurbritannia.

Vahesõit on kavas reedel kell 11.30.

Seekordsest EM-ist jäi enda soovil kõrvale Tõnu Endrekson, kes tõenäoliselt liitub neljapaadiga MM-iks. EM-il sõudev nelik saavutas nii 2013. kui 2014. aasta MM-il viienda koha.

Tänavused Euroopa meistrivõistlused on ainulaadsed, sest sisuliselt samal ajal sõudmisega selgitatakse veel kuue spordiala Vana Maailma parimad. Lisaks sõudmisele selguvad Glasgows Euroopa meistrid vee- ja rattaspordis, golfis, võimlemises ning triatlonis. Saksamaa pealinn Berliin võõrustab aga kergejõustiklasi.