Poksi jäämine olümpiaprogrammi sõltub novembrikuisest kongressist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ROK-i president Thomas Bach
ROK-i president Thomas Bach Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach vihjas, et poksimise jäämine Tokyo 2020. aasta olümpiamängudele võib sõltuda ka sellest, kellest saab Rahvusvahelise Poksiliidu (AIBA) järgmine president.

Kui novembris peetaval kongressil valitakse AIBA järgmiseks presidendiks Gafur Rakhimov, siis võib poksimine olümpiamängude kavast välja jääda. Sellist ROK-i otsust võib AIBA taas võtta hoiatusena. Ka veebruaris hoiatas ROK AIBA-t, kui tõdes, et alaliidu finantside, juhatuses toimuva ning dopinguvastase võitluse kohta ei omata piisavat head ülevaadet. Olümpiajuhtidele valmistavad muret asjaolud ajutise presidendi ümber, samuti selgusetus finantsasjades, ebaõnnestumised kohtuniketöö arendamisel ja konkreetse antidopingu programmi puudumine.

AIBA presidendiks ajutiselt määratud Rakhimov on väidetavalt seotud organiseeritud kuritegevusega Ameerika Ühendriikide rahandusministeeriumis. Seepärast tekitab tema kaasatus küsimusi ning tänu millele võib jääda poksimise olümpiastaatus tõsise kahtluse alla.

"Rahvusvahelisel Poksiliidul on mitmesuguseid probleemkohti, millele ei saa vastata ainuüksi juhatus või sekretär," tõi Back välja. "Neile on tehtud ettepanekuid, mille nad peavad novembris toimuval kongressil heaks kiitma ja alles seejärel saame edasi mõelda, kas jätta poksimine olümpiaalaks või mitte. Ettepanekud hõlmavad nii juhtimis-, finants. kui ka kohtumõistmise küsimusi."

ROK on juba külmutanud kõik AIBA-le jagatavad majanduslikud toetused.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: