Barcelona jätkab koduliigas kaotuseta, Real jäi Sevillale alla ({{commentsTotal}})

FC Barcelona mängijad võitu tähistamas.
FC Barcelona mängijad võitu tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hispaania kõrgliigas on Barcelona väga lähedal sellele, et kodune hooaeg lõpetatakse kaotuseta, viimati alistati kindlalt 5:1 Villarreal.

Skoori avas 11. minutil Philippe Coutinho, viis minutit hiljem tegi Paulinho seisuks 2:0. 45. minutil sai jala valgeks Lionel Messi, mängu lõpus lisas kaks väravat Ousmane Dembele. Villarreali auvärava lõi 54. minutil Nicola Sansone.

Barcelona on 36 mängust võitnud 27 ja üheksal korral mänginud viiki. Jäänud on veel kaks mängu – sel pühapäeval kohtutakse võõrsil Levantega ning järgmisel pühapäeval kodus Real Sociedadiga.

Kui nendes mängudes suudetakse kaotust vältida, saaks Barcelonast kaasaja esimene meeskond, kes suutnud La Liga hooaja kaotuseta lõpetada. Viimane meeskond, kes sellise saavutusega hakkama sai, oli Madridi Real aastatel 1931-1932, ent siis oli hooajas vaid 18 mängu.

Kolmapäeva õhtul pidi vigastatud Cristiano Ronaldota mänginud Real võõrsil tunnistama Sevilla 3:2 paremust.

26. mail Meistrite liiga finaalis Ragnar Klavani koduklubi Liverpooliga kohtuv Real jäi Sevilla vastu koguni 0:3 kaotusseisu – 26. minutil viis Wissam Ben Yedder võõrustajad juhtima ja 45. minutil suurendas Miguel Layun eduseisu. 58. minutil ei realiseerinud Sergio Ramos penaltit ja 84. minutil lõi ta hoopis omavärava. 87. minutil avas Borja Mayoral Reali väravaarve, viiendal lisaminutil asus Ramos taas penaltipunktile ja sel korral ta enam ei eksinud.