Tottenhamile kaotanud Chelsea jääb Meistrite liigast üha kaugemale ({{commentsTotal}})

Kahe värava autor Dele Alli.
Kahe värava autor Dele Alli. Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 32. vooru viimases kohtumises sai Tottenham Hotspur võõrsil kirja väärtusliku 3:1 võidu linnarivaal Londoni Chelsea üle.

Viimasest viiest mängust koguni kolm kaotanud Chelsea läks pühapäevasele kohtumisele vastu teades, et Meistrite liiga koha konkurentsis püsimiseks tuleb linnarivaal Tottenham alistada. Valitsevad meistrid alustasid hästi, minnes 30. minutil Alvaro Morata väravast juhtima, kuid külalised suutsid poolaja esimesel üleminutil Christian Erikseni kauglöögist viigistada.

Teisel poolajal domineeris Tottenham, asudes kohtumist juhtima 62. minutil. Eric Dieri pikk pall ette Chelsea kaitseliini taha leidis Spursi poolkaitsja Dele Alli, kes ühe puutega palli omaks võttis ja seejärel võõrustajate väravavahi Wilfredo Caballero selja taha saatis. Kõigest neli minutit hiljem lõi Dele Alli külaliste kolmanda värava, kasutades ära Chelsea kaitseliinis tekkinud segaduse.

Tänase tulemusega jääb Londoni Chelsea Meistrite liigasse viivast neljandast kohast juba kaheksa punkti kaugusele. 64 punktiga neljandal tabelireal paiknev Tottenham jääb ühe kohtumise enam pidanud kolmandal kohal asuvast Liverpoolist kahe punkti kaugusele.

Tabeliseis: 1. Manchester City 84 punkti (31 mängust), 2. Manchester United 68 (31), 3. Liverpool 66 (32), 4. Tottenham Hotspur 64 (31) 5. Londoni Chelsea 56 (31) 6. Londoni Arsenal 51 (31).