Spordimuuseumis avati PyeongChangi olümpianäitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

PyeongChangi olümpiatõrvik
PyeongChangi olümpiatõrvik Autor/allikas: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Laupäeval, 17. märtsil avati Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi perepäeval PyeongChangi taliolümpianäitus, kus saab näha värskelt olümpiamängudelt saabunud põnevaid esemeid alates olümpiatõrvikust ja lõpetades meie parima tulemuse, neljanda koha teeninud Saskia Alusalu varustusega.

Perepäeva ja näitust oli avamas Lõuna-Koreas 18. kohta saanud kiiruisutaja Marten Liiv koos treeneri Väino Treimaniga.

Näitusel saab iga soovija proovida Adaverest kohale toodud uisutajate treenimiseks kasutatavat libelauda. Samal laual on uisusammu treeninud nii Saskia Alusalu kui Marten Liiv.

Vaatamiseks on ka Saskia Alusalu enda disainitud Eesti koondise võistluskombe ja Gangneumi jääareenilt ära toodud rajatähis. Maailma mastaabis on näituse üheks suurimaks rariteediks meeste jäähokifinaali litter koos finaalis osalenud Saksamaa ja Venemaa olümpiasportlaste kaptenite autogrammidega.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi arendusjuhi Toomas Koitmäe sõnul on olümpiamängudel spordimuuseumis aina olulisemaks muutuv roll.

"2016. aastast muuseumi nimes sisalduv olümpiamuuseumi nimetus ei ole seal lihtsalt moe pärast – olümpiamuuseumide võrgustik on maailmas prestiižne ja eriline, meie ülesandeks on koostöös EOK ja teiste olümpiaorganisatsioonidega olümpiaväärtuste levitamine ja nendest rääkimine," selgitas ta.

"On väga hea meel, et väga erinevad huvigrupid Eesti spordimaastikult on spordimuuseumi uuele olümpianäitusele kaasa aidanud, vaatamist ja uudistamist on väljapanekust absoluutselt igas vanuses spordisõbral."

Koitmäe sõnul on näitusega jõudnud tükike olümpiamängude tunnetest, emotsioonidest ja loost väga kiiresti pärast mängude lõppu Eestisse ja avalikkuse ette.

Koos Eesti Meediaga autasustati perepäeval ka jaanuarikuus aset leidnud joonistusvõistluse "Minu olümpia" parimaid. Spordimuuseumis saab näitusele ülesseatud ekraanil näha enam kui 1500 lapse võistlustööd.

Näituse avamisele eelnes meeleolukas kolmevõistlus, kus Eesti parim meeskiiruisutaja pandi proovile lõbusates võistlustes, misjärel said enda võimeid tippsportlasega võrrelda ka muuseumi külastajad.

Peale väikest jõupingutust avati taliolümpianäitus, kuhu on kokku kogutud esemed kajastamaks PyeongChangis osalenud eestlaste tegemisi erinevates rollides – sportlasena, treenerina, vabatahtlikuna, meediaesindajana, olümpiadelegatsiooni liikmena ja pealtvaatajana.

Marten Liivi ja tema treeneri Väino Treimaniga oli peale autasustamist ka vestlusring, millest osavõtjatel oli võimalus tutvuda kiiruisutamise hingeelu ja omapäraga.

Taliolümpiale tagasivaatavale näituse valmimisse on oma panuse andnud meie olümpiaatleedid, EOK ja Eesti Meedia. Näituse kuraatoriks on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi programmispetsialist Rait Männik.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: