Kalev/TLÜ, Pärnu ja Rapla pidid Balti liigas tunnistama vastaste paremust ({{commentsTotal}})

Avis Utilitas Rapla - Tartu Ülikool / Janar Talts ja Thomas van der Mars
Avis Utilitas Rapla - Tartu Ülikool / Janar Talts ja Thomas van der Mars Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli Balti liigas tehti algust veerandfinaalidega. Tallinna Kalev/TLÜ pidi kodusaalis tunnistama Jurmala paremust 89:81, Tartu Ülikool võitis Rapla Avis Utilitast 73:67, ja Leedu meeskond Pasvalyse Pieon žvaidždesiga pani oma paremuse maksma Pärnu Sadama üle 96:66.

Tallinna Kalev/TLÜ ja Jurmala kohtumises läksid kohe esimesest poolajast juhtima külalised 53:41. Kaotusseisust ei suudetud välja tulla ka teisel poolajal ning kalevlased pidid tunnistama Jurmala paremust 89:81. Enim tabas korvi Kalev/TLÜ värske täiendus Kayel Locke, teenides võistkonnale 21 punkti. Vastaste poolel oli resultatiivseim 20 punkti teeninud Ivars Richards Zvigurs.

Tallinna Kalev/TLÜ ja Jurmala ei ole varem Balti liigas omavahel kohtunud. Põhiturniiril sai Kalev/TLÜ B-alagrupis seitsme võidu ja viie kaotusega neljanda koha ning Jurmala võitis A-alagrupi üheksa võidu ja ühe kaotusega.

Tartu Ülikool võitis võõrsil Rapla Avis Utilitast 73:67. Avapoolajal läks Tartu juhtima seisuga 39:32. Mängu resultatiivseim oli esimesel poolajal head mängu teinud Janar Talts 21 punkti ja kümne lauapalliga. Vytenis Cizauskas viskas omalt poolt 15 punkti, võttis kuus lauapalli ja andis viis korvisöötu. Vastaste poolel viskas enim korve Dominique Hawkins, teenides meeskonnale 15 punkti.

Rapla ja Tartu kohtusid viimati 20. jaanuaril Eesti meistriliigas, mil Tartu võttis võõrsil 89:73 võidu. Balti liigas Rapla ja Tartu omavahel kohtunud ei ole.

Pärnu Sadama ja Pasvalyse Pieon žvaidždesi kohtumises läksid leedukad juba esimesel poolajal 47:27 juhtima. Leedu meeskond hoidis eduseisu lõpuni ning võitis kohtumise seisuga 96:66. Võitjate poolel viskas enim korve Osvaldas Olisevicius teenides 19 silma ning vastaste poolel skooris 15 punktiga Nemanja Miljkovic.

Kõik varasemad Pärnu ja Pasvalyse Pieno omavahelised kohtumised on lõppenud samuti leedukate võiduga. Enne tänast kohtusid nad viimati 2015. aasta 6.jaanuaril, kui mäng lõppes seisuga 108:80 Pieno žvaigždesi kasuks.

Veeranfinaalid peetakse kodus-võõrsil süsteemis. Korduskohtumine Rapla - Tartu Ülikool toimub 6. märtsil ning Tallinna Kalev/TLÜ - Jurmala ja Pärnu Sadam – Pieon žvaidždes vahel päev hiljem.