Nõmme Kalju korraldab tippude kasvatamiseks noortetööd ümber ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristen Viikmäe
Kristen Viikmäe Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Nõmme Kalju tegeleb praegu oma noortetöö ümberkorraldamisega. Asja tagamaadest ja eesmärkidest rääkisid klubi pressiteenistusele Kalju president Kuno Tehva ja noortetöö juht Kristen Viikmäe.

"Viimased 2-3 aastat on mul peas keerelnud mõte, kuidas meie klubi noortetöö struktuur peaks välja nägema. Tänu ECA-le (European Club Association - toim.) on meile avanenud Euroopa jalgpalliklubide uksed, saame oma mõtetele sealt kaudu kinnitust ning õpime parimatelt kuidas see asi peaks tegelikult käima," rääkis Kristen Viikmäe Soccernet.ee vahendusel.

Ta lisas: "Nõmme Kaljul on tänaseks olemas struktuurne stabiilsus, teadmised, ligipääs olulisele informatsioonile, meil on oma mängu filosoofia, piisavalt igas vanusegrupis lapsi, ressurssi, et luua ühtlasel tasemel noorte võistkondi, jalgpalluri karjääriplaneerimise oskus ja nägemus, kuidas kasvatada kvaliteetmängijaid. Need faktid loovad eelduse, et nüüd on käes aeg teha oma töös järgmine suur samm kvaliteedi suunas." Praegu käib töö selle kallal, et ära kirjeldada Kalju noortetöö metoodika, raamistik, ühtne treeningsüsteem ning see seejärel ühiselt ellu viia.

Kuno Tehva lausus, et muudatuste vajadus on tingitud eelkõige klubi eesmärkidest ja Euroopa jalgpalli ning jalgpallituru süsteemi toimimise mõistmisest. "Oleme väga ambitsioonikad ja üheks suuremaks eesmärgiks on valmistada ette jalgpallureid Euroopa tippklubide tarbeks. Tänaste võimaluste ja teadmiste juures on see realistlik eesmärk, mille nimel pingutada," sõnas ta.

Mehed rääkisid, et uuenduste rakendamine võib alata juba kuu-kahe pärast. Treenereid selle tarvis välja ei vahetata - neid väärustatakse ja nendega koos püütakse areneda. Pikemas perspektiivis võiksid ellukutsutavad muudatused Kalju viia oma jalgpalliakadeemia loomiseni.

"Iga suure projektiga kaasneb palju probleeme: finantsid, ühtemoodi mõtlemine, ambitsioonid, kiire kvaliteedi kasvatamine, infra, kannatlikkus ja muud tegurid. Lahendamist vajavad paljud asjad, aga see ei peagi kergelt meie jaoks tulema – tööd me ei karda ja raskused on ületamiseks," ütles Viikmäe.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: