U-18 vanuseklassis võidutsesid TTÜ/TSK noormehed ja Audentese neiud ({{commentsTotal}})

Janne Pulk
Janne Pulk Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Noormeeste U-18 vanuseklassi korvpalli Eesti karikavõitjaks krooniti TTÜ KK/TSK, kes oli finaalis üle Tallinna Kalev/TSK-st 95:76.

U-18 noormeeste karikavõistluste finaalis oli näha juba mängukvaliteeti. Rahvast oli Jüri Spordihoonesse tulnud 150 inimese ringis. Tempoka ja intensiivse esimese veerandi võitis Tallinna Kalev 26:19. Teise veerandi lõpus realiseeris Jaan-Erik Lepp kaks pluss üks rünnaku ja vähendas kalevlaste kaotusseisu kolmele punktile 45:48. Üleplatsimees oli poolajaks Tallinna Kalevi mängumees Marcus Merimaa 18 silmaga.

Kolmanda veerandi poole peal olid tablool viiginumbrid 54:54. TTÜ kõva kaitse tõi kaasa vastaste eksimused, mille Indrek Reinboki hoolealused ära karistasid. Kolm minutit enne kolmanda neljandiku lõppu rebis TTÜ ette 62:55. Aleksaner Oliver Hinti tabav kolmene tõi esmakordselt tabloole juba 10-punktilise eduseisu 65.55. Viimasele pausile mindi TTÜ 67:58 juhtimisel.

Reinbok juhendas väga aktiivselt väljaku ääres ja noormehed ei jätnud treeneri vaeva tasumata. Normaalaja lõpuni oli jäänud kuus minutit kui Hinti järjekordne kolmene viis TTÜ ette 80:66. Otsutavalt tegutses ka Marek Ojamäe, kes kaaslaste söödud järjest punktideks vormistas. Arthur Herman Entsiku viienda vea järel resultatiivselt mängu ka Karl-Kristjan Karpin, kes oskuslikult korvi all keerutas ja TTÜ vahet veelgi kasvatas. 95:74 võit ja U18 karikavõistluste kuldmedal sedapuhku TTÜ KK/TSK-le.

Võidumängus kogus 21 punkti ja 9 lauapalli Aleksander Oliver Hint. Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Jaan-Erik Lepp 15 punkti, kuue lauapalli ja üheksa resultatiivse sööduga. Arhtur-Herman Entsik lisas 17 punkti ja 7 lauda. Tallinna Kalevi parimana viskas Marcus Merimaa 28 punkti.

TTÜ abitreener Kaarel Loigu kiitis enda meeskonna vaimsust ja sõnas, et võidu tõi teisel poolajal oluliselt paranenud kaitsemäng. “Esimesel poolajal jäime selgelt üks ühele olukordades hätta. Suutsime teha korrektuurid ja see kajastub ka skooris. Au vastastele, nad tulid väga hingestatult ja võitluslikult mängima. Arvan, et oli väga finaalivääriline lahing. Tore oli näha, et nii palju fänne oli tulnud kaasa elama.”

Vv: 66 vs 71%

U-18 tütarlaste karikavõistluste finaalmängus alistas Audentese SK/TSK numbritega 62:53 Tartu Kalevi võistkonna.

Mäng algas finaalile omaselt väga tuliselt ja kohe esimestest minutitest peale oli selge, et väljakul on kaks võrdset võistkonda. Esimese veerandi järel läks Audentese SK juhtima 19:16. Väga võrdne kohtumine jätkus ka teisel veerandil. Väikese edumaa sai poolajaks Reet Rausbergi juhendatav Audentes,  minnes ette 33:27. Janne Pulk tõid Audentese poolelt 13 punkti, Johanna Eliise Teder oli tartlaste parim 11 silmaga.

Kui kolmandat veerandaega jäi mängida veidi alla kuue minuti, oli Audentese eduseis suurenenud juba 12-punktiliseks (41:29). Tartu oli kaotanud rütmi. Visked ei tabanud, söödud ei jõudnud kohale. Viimasele veerandile mindi vastu Audentese Spordikooli 53:39 juhtimisel.

Kui normaalaja lõpuni jäi neli minutit, jõudis Tartu 10 punkti kaugusele. Tederi kahene vähendas vahe juba 8-punktiliseks (50:58), kuid Audentes ei lasknud üllatusel sündida ja võttis karikafinaalist 62:53 võidu.

Finaalmängu parimaks mängijaks valitud Janne Pulk viskas võitjate parimana 19 punkti. Tartu poolelt tõi Johanna Eliise Teder 25 punkti ja seitse lauapalli.

Värskete karikavõitjate peatreener Reet Rausberg lootis näha veelgi võistkondlikumat mängu, kuid jäi lõppkokkuvõttes väga rahule. “Meil puudus korvialune jõud ja pidime rohkem tagamängijate peale lootma, kes said täna kenasti hakkama. Tänavu on palju vigastusi, kui me nendest üle saame, siis on seis veel parem.”