Kristjan Port: Armstrongi juhtum muudab profisporti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristjan Port
Kristjan Port Autor/allikas: ETV/ERR SPORT

Spordiajaloo suurim dopinguskandaal paneb arutlema selle üle, kas Lance Armstrongi saaga tõttu hakatakse lõhkuma profispordi paradigmat.

Dopinguspetsialist Kristjan Port ütles Vikerraadiole, et esialgu jääb Armstrongi ülestunnistus pinnavirvenduseks, mille taustal saavad spordialaliidud rinna kummi lüüa ja öelda, et ka kõige suuremad kalad püütakse lõpuks võrku. Pikemas perspektiivis võivad hakata ilmnema kriitilised märgid, mis sunnivad spordialaliite tegema suuri organisatoorseid muutusi.

Võtmeküsimus on siinkohal profispordi usaldusväärsuse kadumine sponsorite silmis. "Spordiala rahastaja ütleb, et mulle ei meeldi oma nime teiega siduda. Ta on mures, et praegu on sport väga must ja me ei pane oma reklaami siia," rääkis Port ja tõi näiteks kauaaegse rattaspordi toetaja Rabobanki, mis loobus sel aastal kuulsa Hollandi profiklubi toetamisest.

Pordi hinnangul on lisaks spordialaliitudele olulise valiku ees ka profisporti sisenevad noored atleedid. "Kas petta või proovida ausalt karjääri teha? Ka rattaspordis on võistkondi, kes kasutavad dopinguvastast agendat väga hästi ära, öeldes, et me oleme nii superpuhtad, et vallandame kahtlased isikud päevapealt." Sellise mõtteviisi kandjad on sponsoritele hetkel isegi atraktiivsemad, kui väga häid tulemusi näitavad klubid, kellel lasuvad kahtlused.

Lance Armstrongil on Pordi arvamuse kohaselt maailma spordiloos ka edaspidi väga oluline roll. "Praegu ta läbib kõige negatiivsemat lainet, aga siis tekib analüütiline ja asja mõtestada püüdev laine, kus tema saab kaasa aidata ja saavutada uuesti positiivse staatuse."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: