Baskonia võidutses koduliigas, Kotsar ja Raieste said rohkelt mänguaega

Maik-Kalev Kotsar (vasakul) ja Baskonia
Maik-Kalev Kotsar (vasakul) ja Baskonia Autor/allikas: twitter.com/Baskonia

Hispaania korvpalli kõrgliigas sai Eesti korvpallikoondislaste Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsari koduklubi Baskonia pühapäeva õhtul kindla võidu, kui 97:83 alistati Zaragoza meeskond.

Baskonia võitis esimese veerandaja 29:21. Teisel veerandajal jätkati sama võimsalt ning ka see võideti 31:22. Poolajale mindi 17-punktilises eduseisus.

Zaragoza ei suutnud Baskonia ka teisel poolajal eriti lähemale tulla. Kolmas veerandaeg küll võideti 19:15, kuid viimane kaotati jällegi 21:22.

Maik-Kalev Kotsar sai mänguaega ligi 18 minutit ning selle ajaga tõi eestlane kaheksa punkti, võttis üheksa lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Sander Raieste viibis väljakul üle 21 minuti ning panustas selle ajaga kahe punktiga ja võttis kolm lauapalli.

Mängu parimana viskas Santigo Yusta (Zaragoza) 22 punkti. Matt Costello ja Rokas Giedraitis (mõlemad Baskonia) viskasid 19 silma.

Liigas ollakse seitsmendal kohal. Neljast mängust on võidetud kaks ning kogutud on neli punkti. Zaragoza meeskond paikneb eelviimasel 17. kohal. Järgmises kohtumises läheb Baskonia vastamisi tugeva Madridi Realiga. Mäng peetakse 23. oktoobril.

Toimetaja: Janno Joala