Eesti - Läti korvpalliliiga tulevikule näidati rohelist tuld

Korvpalli Eesti-Läti liiga: KK Viimsi - Tallinna Kalev
Korvpalli Eesti-Läti liiga: KK Viimsi - Tallinna Kalev Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Eesti ja Läti korvpallijuhid otsustasid Eesti-Läti ühisliigaga jätkata veel vähemalt kolm hooaega.

Peatähelepanu all on nimesponsori küsimus järgmiseks kolmeks aastaks. Koostööd praeguse peasponsori Pafiga pidasid osapooled väga edukaks.

Peale selle näevad korvpallijuhid vajadust koostada Eesti - Läti liiga arendamisel pikaajaline tegevuskava. Samuti otsustati võtta sihiks leida pikas perspektiivis mängude ülekannete jaoks ühine meediaväljund, mis hõlbustaks turniiri jälgimist nii teles kui ka internetis.

"Meediapartneri valikul on oluline, et mängude ülekanded oleksid kvaliteetsed ja võetaks arvesse nii klubide, sponsorite kui ka klubide ühiseid huve," ütles Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi pressiteate vahendusel.

Eesti Korvpalliliidu presidendi Priit Sarapuu sõnul on Eesti – Läti korvpalliliigal suur roll korvpalli populariseerimisel, pakkudes rahulolu nii osalejatele, toetajatele kui ka kaasaelajatele.

Ametikaaslase seisukohta jagas Läti korvpalliföderatsiooni president Raimonds Vejonis, kelle hinnangul on heatasemelise võistluse läbiviimine Läti korvpalliüldsusele kasulik. Ka tema tõstis esile senise koostöö tulemuslikkust.

Tänavune Eesti-Läti liiga hooaeg algas 1. oktoobri. Hetkel juhib kuue võiduga BK Ventspils. Järgnevad Riia VEF (8-1), TalTech/Optibet (7-1) ja BC Kalev/Cramo (4-1). Kokku osaleb 14 klubi.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: