West Ham lõpetas Liverpooli 25 mängu kestnud kaotuseta seeria

Pablo Fornals (esiplaanil)
Pablo Fornals (esiplaanil) Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas jätkab suurepärases hoos West Ham United, kes alistas pühapäeval koduväljakul 3:2 Liverpooli.

Kodumeeskond West Ham läks juhtima juba neljandal minutil, kui Pablo Fornalsi nurgalöök lendas Liverpooli väravavahi Alissoni käest võrku. Külalised leidsid, et West Hami kaitsja Angelo Ogbonna tegi palli pärast võideldes Alissonile vea, kuid pärast VAR-iga konsulteerimist jäi tabamus jõusse.

Kiire avavärava järel ülejäänud poolaega domineerinud Liverpool jõudis viigiväravani 41. minutil, kui Trent Alexander-Arnold saatis Lukasz Fabianski jaoks püüdmatult võrku ilusa karistuslöögi.

67. minutil taastas Fornals West Hami edu ja seitse minutit hiljem tegi Kurt Zouma pealöök seisuks 3:1. Vahetusest väljakule tulnud Divock Origi vähendas 83. minutil Liverpooli kaotusseisu veel minimaalseks, ent enamat ei suudetud ja nii teenis kodumeeskond kolm punkti.

Ühtlasi lõppes Liverpooli 25 mängu kestnud kaotuseta seeria, enne pühapäeva pärines nende viimane allajäämine 6. aprillist, kui Meistrite liiga veerandfinaali avamängus kaotati 1:3 Madridi Realile.

Tabeliliidriks on 26 punkti kogunud Chelsea, nii Manchester Cityl kui selle hooaja üllatusmeeskonnal West Hamil on 23 ja Liverpoolil neljandana 22 silma.