Viniciuse väravad tõstsid Reali liidriks, Agüerot tabas viigimängus terviserike

Vinicius Junior
Vinicius Junior Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Hispaania jalgpalli kõrgliigas kerkis tabeliliidriks laupäeval Elche alistanud Madridi Real.

Nädala eest toimunud El Clasicos Barcelonat 2:1 võitnud, kuid seejärel Osasuna vastu punkte kaotanud Real läks laupäeval Elche vastu juhtima 22. minutil, kui täpne oli Mariano Diazelt kauni söödu saanud Vinicius Junior.

Kodumeeskonna olukord muutus veelgi keerulisemaks 63. minutil, kui teise kollase kaardi saanud Raul Guti pidi väljakult lahkuma. Kümme minutit hiljem näitas Brasiilia ääreründaja taas oma väledust ning viis oma teise väravaga Reali 2:0 ette, võõrustajate auvärava lõi viis minutit enne lõpuvilet Pere Milla.

Sergio Agüero sai Deportivo Alavesi vastu Barcelona kodupubliku ees esmakordselt algkoosseisus väljakule, ent neli minutit enne poolajavilet tabas teda terviserike. Näiliselt tekkisid Argentina koondislasel raskused hingamisega ja kuigi ta lahkus väljakult omal jalul, tuli tema asemel platsile Philippe Coutinho.

Memphis Depay ilus sooritus viis kodumeeskonna 49. minutil juhtima, aga Alaves viigistas vaid kolm minutit hiljem Luis Rioja värava läbi. Seisuga 1:1 mäng ka lõppes, Barcelona on viimasest kolmest kõrgliigakohtumisest teeninud vaid ühe punkti.

11 mänguga 24 punkti kogunud Real tõusis liiga liidriks, väravate vahega jäävad neist maha Sevilla ja Real Sociedad. 16 punkti asetavad Barcelona üheksandaks.