TalTech asus veerandfinaali Tallinna Ülikooli vastu juhtima

TalTechi võrkpallimeeskond.
TalTechi võrkpallimeeskond. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Võrkpalli Aadu Luukase karikavõistluste veerandfinaali avamängus TalTechi ja esiliigaklubi Tallinna Ülikooli vahel võttis kindla 3:0 (25:13, 25:18, 25:18) võidu TalTechi meeskond.

TalTechi edukaim oli 18 punktiga (+15) Kevin Saar, 13 punkti (+7) panustas Rasmus Meius ja 12 (+8) Matej Šmidl. Esimest korda käis TalTechi eest sel hooajal platsil nende uusim täiendus, libero Alari Saar (vastuvõtt 67%), vahendab volley.ee.

TalTechi vastuvõtt oli 56%, rünnakuid lahendati 62-protsendiliselt, blokipunkte saadi kaheksa nagu ka servipunkte (eksiti 12 pallingul).

Tallinna Ülikooli poolel kogus Karl Maidle 9 (+0) punkti, Sander Steinberg lisas kuus punkti (-4). Tallinna Ülikooli vastuvõtt oli 54%, rünnak 37%, blokipunkte kogunes kaks, servil ei löödud ühtegi ässa ja eksiti 12 servil.

Korduskohtumine peetakse 9. novembril kell 19.00 TalTechi spordihoones.

Selle paari võitja kohtub poolfinaalis Tallinna Selveri ja Viljandi Võrkpalliklubi vahelise veerandfinaali võitjaga. Avamängu võitis 3:0 Selver.

Edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes – kui mõlemad võistkonnad saavad ühe võidu, siis loetakse esimesena punkte. 3:0 ja 3:1 skoorid annavad võitjale 3 punkti, 3:2 võit annab võitjale 2 ja kaotajale 1 punkti. Kui kahe mängu kokkuvõttes on ka punktide arv sama, siis selgub järgmisesse ringi pääseja kuldse geimiga.