Viimsi jäi VEF-ile kindlalt alla, TalTech sai Liepajast jagu

Korvpalli Eesti-Läti liiga: KK Viimsi - Tallinna Kalev
Korvpalli Eesti-Läti liiga: KK Viimsi - Tallinna Kalev Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Korvpalli Eesti-Läti ühisliigas peeti pühapäeval kaks kohtumist, hooaja neljanda võidu sai TalTechi meeskond.

TalTech alistas võõrsil napilt 81:80 BK Liepaja. Avaveerandil tegi Liepaja 7:7 viigiseisult 8:0 spurdi ja asus 15:7 juhtima, aga TalTech mängis vahe kinni ja võitis veerandaja ühe punktiga 25:24. Poolajapausile mindi 43:43 viigiseisul.

Teisel poolajal näitas paremat mängu TalTech, neljandal veerandajal saadi üheksa punktiga ette, aga Liepaja suutis vahet vähendada ja korduvalt punkti kaugusele tulla. Lõpuks jäi TalTech siiski punktiga peale.

Võitjate parim oli Oliver Metsalu 20 punktiga, Tanel Sokk ja Gregor Ilves lisasid mõlemad 13 punkti ning Mikk Jurkatamm 12 punkti. Liepaja resultatiivseim oli Karlis Zunda 22 punktiga.

KK Viimsi/Sportland pidi kodusaalis tunnistama mulluse finalisti Riia VEF-i 87:64 paremust, vahepeal juhtis VEF ka 28 punktiga.

VEF-ile tõi Rayshaun Hammonds 19 punkti ja võttis kaheksa lauapalli, Viimsi ridades viskas Karl-Johan Lips 16 punkti ja võttis seitse lauapalli, Rain Veideman lisas 15 punkti.

Kuuest mängust viis võitnud VEF on liigatabelis kolmas ning TalTech nende järel nelja võiduga neljas. Viimsil on kirjas kaks võitu ja kaks kaotust, millega ollakse tabelis seitsmendal kohal.