Fernandese ja Pogba meistriklass aitas ManU avamängus suure võiduni

{{1628948400000 | amCalendar}}
Bruno Fernandes ja Paul Pogba
Bruno Fernandes ja Paul Pogba Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Manchester United alustas uut Inglismaa jalgpalli kõrgliigahooaega 5:1 võiduga, kui kodusel Old Traffordil alistati 72 000 silmapaari ees Leeds.

Bruno Fernandese 30. minuti avaväravale vastas Luke Ayling teise poolaja kolmandal minutil kauni kauglöögiga, ent siis korraldas kodumeeskond tõelise väravatesaju, kui veerand tunniga saadeti Leedsi võrku neli palli.

Esmalt oli 52. minutil täpne Mason Greenwood, siis vormistas Fernandes 54. ja 60. minuti väravatega oma kübaratriki ning suurele võidule pani punkti Fredi tabamus 68. minutil.

Neljale ManU väravale andis resultatiivse söödu prantslasest keskväljamees Paul Pogba, kes lõi nõnda veidi enam kui tunniga üle oma eelmise liigahooaja tulemuslike söötude kogusumma. Ühtlasi kordab tema saavutus Premier League'i kõigi aegade rekordit, neli väravasöötu on ühes mängus jaganud ka Dennis Bergkamp, Jose Antonio Reyes, Cesc Fabregas, Emmanuel Adebayor, Santi Cazorla ja Harry Kane.

Kindla võidu said laupäeval ka Liverpool ning Chelsea, kes olid mõlemad oma vastasest üle 3:0. Diogo Jota, Roberto Firmino ja Mohamed Salahi väravad aitasid Liverpoolil alistada Norwichi, Chelsea võidumängus sahistasid Crystal Palace'i võrku Marcos Alonso, Christian Pulisic ja Trevoh Chalobah.

Tiitlikaitsja Manchester City alustab hooaega pühapäeval võõrsil toimuva mänguga Tottenhami vastu.