Eesti U-18 koondis lõpetas turniiri võiduga seni kõik vastased alistanud Iisraeli üle

Henri Veesaar
Henri Veesaar Autor/allikas: FIBA

Eesti kuni 18-aastaste korvpallikoondis alistas FIBA European Challengers turniiri viimases mängus Iisraeli 81:75 (25:20, 22:15, 14:23, 20:17) ja tuli kokkuvõttes kolmandaks.

Eesti asus mängu 9:0 juhtima ja hoidis liidriohje terve avapoolaja. Teisel veerandil kasvas edu enam kui kümnele silmale, aga kolmanda perioodi lõpuks tuli Iisraeli lähemale. Neljandal veerandil ohjas Eesti vastaseid siiski piisavalt kindlalt.

Henri Veesaar pakkus Eesti esitusse 24 punkti, kümme lauapalli ja lausa seitse blokeeritud viset. Gregor Kuuba lisas 22 ja Aleksander Tassa 16 silma. Marko Kuhi jagas seitse tulemuslikku söötu. Ron Zipper oli 26 silmaga Iisraeli parim.

Kõik neli eelmist mängu võitnud Iisrael oli parim ka kokkuvõttes. Leedu, Eesti ja Prantsusmaa kogusid kolm võitu ja kaks kaotust, kuid omavaheliste mängude korvidevahe järjestas nad just vastavalt. Kreeka sai kaks võitu ja kolm kaotust, Portugal kaotas kõik viis kohtumist.

FIBA European Challengers turniirid korraldati üle Euroopa ärajäänud U-18 EM-turniiride asemel. Sõelmänge põhiturniiri kohtumistele ei järgne.