Messi kaks väravat viisid Argentina võidule

Lionel Messi Autor/allikas: SCANPIX/EFE

Brasiilias jätkuval Copa Americal alistas Argentina koondis alagrupiturniiri viimases voorus 4:1 skooriga Boliivia. Lionel Messi lõi Argentina eest kaks väravat.

Mäng Boliivia vastu tegi Messist Argentina rekordinternatsionaali, sest 148 kohtumiseni koondise eest ei ole veel jõudnud mitte ükski argentiinlane.

Rekordmängus oli Messil oma osa lausa kolmes väravas. FC Barcelona legend mängis esmalt tähtsat rolli avaväravas, kus andis Alejandro Gomezele väravasöödu. 33. minutil kasvatas Messi Argentina eduseisu, realiseerides kindlalt penalti. Napilt enne poolajavilet lõi kuuekordne Ballon'd'Or'i võitja veel ühe värava ja Argentina läks poolajale 3:0 eduseisus.

Teisel poolajal lõid mõlemad meeskonnad ühe värava, mis tegi mängu lõppskooriks 4:1.

Alagrupist edasipääsu juba varem taganud Argentina läheb veerandfinaalis kokku Ecuadoriga, aga Boliivia jaoks on turniir lõppenud.

Teises A-alagrupi kohtumises oli võidukas Uruguay, kes Edinsoni Cavani penaltist alistas 1:0 Paraguay koondise.

Veerandfinaalides kohtuvad omavahel Peruu ja Paraguay, Brasiilia ja Tšiili, Uruguay ja Colombia ning Argentina ja Ecuador.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk