Messi hea mäng viis Argentina Copa Americal poolfinaali

Lionel Messi tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/TT NYHETSBYRÅN

Brasiilias toimuval Copa Americal näitas veerandfinaalis head minekut Argentina koondis, kes Lionel Messi ühe värava ja kahe väravasöödu toel alistas Ecuadori 3:0. Võidukas Argentina tagas sellega pääsu poolfinaali.

Ecuadori vastu jättis Messi esimesel poolajal kasutamata kuldse võimaluse skoor avada, kuid suutis siiski olla olulises rollis Argentina esimese värava puhul, kui andis väravasöödu Rodrigo De Paulile veidi enne poolaja lõppu. Samuti oli hiljuti vabaagendiks saanud Messil roll teises väravas, kui mängu lõpu eel tegi ta eeltöö Argentina teisele tabamusele, mis kanti Lautaro Martineze nimele.

Mängu lisaajal suutis 34-aastane argentiinlane veel sisse keerutada ühe karistuslöögi, mis vormistas mängu üldseisuks 3:0.

Tegu oli Messi 76. väravaga Argentina särgis, millega tal jääb veel kõigest üks tabamus puudu Pelele kuuluvast Lõuna-Ameerika rekordist.

Argentina vastaseks poolfinaalis sai Colombia, kes veerandfinaalis väravateta lõppenud normaalaja järel penaltiseeriaga jagu Uruguayst.

Teises poolfinaalis kohtuvad võõrustaja Brasiilia ja Peruu.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk