Valdo Lips: ei saa olla väiksemat eesmärki, kui medalitele mängimine

Korvpalliklubi Tallinna Kalev/TLÜ peatreenerina kolmapäevale oma esimese mängu pidanud Valdo Lips loeb uut ametit endale korralikuks väljakutseks. Peatreenerikogemus on talle esmakordne, aga meeskonnaga loodab jõuda medalimängudeni.

50-aastane Valdo Lips oli 1990. aastatel üks Asto meeskonna liidreid, kellega tuli ka kaks Eesti meistritiitlit. Seejärel tuli korvpallist pikem paus, aga viimastel aastatel oli ta töös KK Viimsi juures, kus jätkab ka edaspidi. Nüüd siis lisaks meistriliiga klubi.

"Mõtled, et küll ma olen kõva mees ja need asjad paika panen, eks. Mingi aeg saad aru, et tegelikult ei tea mitte midagi," lausus Lips ETV-le.

"Nüüd on kolmas faas, kus tunnen, et mul on teadmisi, kogemusi, mingid plaanid ja nägemused. Ma tunnen, et olen valmis vähemalt proovima järgmist sammu."

Kui Viimsis on tema hoole all noored ja amatöörid, siis nüüd ootab ees hoopis teine maailm. "Suures plaanis esimest korda treenin professionaale, kes ainult sellega tegelevadki ja minu jaoks on kindlasti uus asi ka see, et mul on seal välismaalased."

Juristiharidusega Valdo Lips on töötanud kohtutäiturina, maa- ja ringkonnakohtunikuna ning vandeadvokaadina. Selleski valdkonnas on ta jätkuvalt tegev.

"Praegu olen ka advokaadibüroos väikse koormusega. Annan nõu, aitan strateegiliselt, käime asju läbi, aga pigem on koormus väike," lausus Lips.

Avamängus tuli Kalev/TLÜ-l võtta vastu kaotus Raplalt, hooaja eesmärk on aga selge. "Selle võistkonnaga ei saa seada väiksemat eesmärki, kui jõuda play-offi esimesest ringist kindlasti edasi. Et mängida järgmises ringis medalitele," ütles värske peatreener.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: