Priit Sarapuu nimetati ametlikult korvpalliliidu presidendiks

Priit Sarapuu
Priit Sarapuu Autor/allikas: Kuvatõmmis

Neljapäeval toimunud Eesti Korvpalliliidu üldkogul nimetati ametisse uus alaliidu president Priit Sarapuu. Tema poolt hääletas 49-st esindatud liikmest 43.

Ainsana korvpalliliidu presidendiks kandideerinud turvafirma G4S Balti regiooni juht Sarapuu on alaliidu juhatusse kuulunud aastast 2012 ning on Eesti korvpallis toimuvaga suurepäraselt kursis.

"Olen harrastajana korvpalli juures olnud 30 ja toetajana 20 aastat, aga korvpall on mu südames olnud terve elu. Tahaksin korvpallist rääkida nii, et vähem oleks mind ja rohkem oleks pildis liikmed ehk kogu võistkond," sõnas Sarapuu oma sissejuhatavas kõnes.

Hinnatud tippjuht tunnistas, et varasemalt polnud ta väärikaks presidendiametiks veel valmis. "Olen siiani pidanud neid kingi liiga suurteks. Praegu on reaalsus see, et kogu strateegiaprotsess, mis sai eelmise juhatusega teoks, vajab edasiviimist ja muudatusi. Selleks, et muutusi teha peame mõtlema suurelt ja nägema laia pilti."

Lisaks Sarapuu ametisse nimetamisele kinnitati üldkogul ka uus korvpalliliidu juhatus. Sinna kuuluvad Aivo Adamson, Remo Holsmer, Gerd Kiili, Kalle Klandorf, Priit Koit, Kaili Kukumägi, Atso Matsalu, Gert Prants, Liis Sild, Priit Värv ja Jaan Härms.  

"Kõik need inimesed on andnud lubaduse teha korvpalli tuleviku nimel tööd. Nad on valmis panustama oma aega ja ressursse, et korvpallielu edasi viia," kommenteeris president.

Sarapuu loodab eelkõige korvpallikogukonda ühtsust tuua. "Olen oma juhtimis- ja elukogemusega õppinud, et arenemiseks on vaja vaidlusi pidada, sellest sünnibki tõde. Vaidlused peavad aga alati kuhugi jõudma. Näen kogu meie võistkonnal suurt väljakutset, et need vaidlused oleksid tulemuslikud. Peame töötama ühiselt selle nimel, et Eesti korvpall areneks parimas suunas. Tahan jõuda kõikide liikmeteni, sõltumata sellest, millisel tasemel keegi toimetab. Liikmed on need, kelle jaoks me seda tööd teeme."

Sarapuu võtab teatepulga üle legendaarselt Jaak Salumetsalt. "Jaagu eestvedamisel said suured protsessid alguse. Mul on väga hea meel, et sain osa sellest kogemusest, mida Jaak meiega jagas. Kõik teavad, et kui Jaak sekkub ja tema rusikas lauale käib, siis sealt tuleb õigeid sõnu ja elukogemust. Tahan, et Jaak ei kaoks korvpalli juurest ära. Aitäh sulle tehtud töö eest ja kindlasti põrutame edasi!" lausus verivärske alaliidu juht.

Sarapuule teatepulga üle andnud legendaarne Jaak Salumets sõnas oma tänukõnes, et viimaste aastate areng alaliidus on olnud märgatav. "Neli aastat on küll pikk aeg töö tegemiseks, aga tulemused teevad ära järgmised presidendid ja juhatus. Mul on alati olnud eesmärk tegutseda plaani järgi. Kui plaani ei ole, siis pole võimalik ka tulemust teha. Mul on hea meel, et suutsime käivitada arengukava Korvpall 2030. Loodan, et uus president ja juhatus liigub arengukavaga edasi ja täiendab seda. Korvpalliliidus on tugev ja arenemisvõimeline meeskond. Soovin uuele juhatusele ja presidendile edu, aga ka eksimisrõõmu," sõnas Salumets.

Lisaks uue presidendi ametisse nimetamisele võeti üldkogul kokku möödunud aasta tegevused, kinnitati alaliidu majandusaasta aruanne, audiitor ja komisjonid.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: