Kaunase Žalgiris sai Euroliigas kolmanda kaotuse järjest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mike James (vasakul) oli Moskva CSKA resultatiivseim mängija
Mike James (vasakul) oli Moskva CSKA resultatiivseim mängija Autor/allikas: SCANPIX/Scanpix Baltics

Korvpalli Euroliigas kaotas Kaunase Žalgiris koduväljakul Moskva CSKA-le tulemusega 78:87. Sander Raieste koduklubi Baskonia sai jagu Fenerbachest 86:68.

Kaunase Žalgiris jäi tagaajaja rolli kohe avaveerandi järel, mis lõppes seisul 17:26. Poolajapausiks jõuti Moskva CSKA-le siiski kahe punkti võrra lähemale, 38:45. Kolmas ja neljas veerand möödusid tasavägiselt, kuid Leedu meeskond külalistele siiski vastu ei saanud. Minut enne lõpuvile kaotati CSKA-le vaid ühe punktiga, kui tablool oli seis 78:79, kuid seejärel tabas Mike James kaks kolmepunkti- ja kaks vabaviset.

James oli ühtlasi võitjate resultatiivseim mängija, visates korvi 27 punkti. Žalgirise parim oli 19 punkti kirja saanud Marius Grigonis.

Baskonia jäi koduväljakul avaveerandi järel 20:21 kaotusseisu, kuid pani seejärel oma paremuse maksma, visates teisel neljandikul kümme punkti enam kui vastane ja minnes poolajapausile seisult 45:36. Kolmandal veerandil tuli Fenerbahce võõrustajatele neli silma lähemale, kuid katastroofiline viimane neljandik neid enam võidule ei aidanud.

Baskonia resultatiivseim oli 25 punkti ja seitsme lauapalliga Alec Peters. Fenerbache parim oli 15 silma, kolme lauapalli ja kahe korvisööduga Jan Vesely. Sander Raieste mänguaega ei saanud.

Euroliiga tabelitipus on Barcelona (7-1), kellele järgnevad Bayern (7-2) ja Moskva CSKA (6-3). Kaunase Žalgiris (5-4) hoiab viiendat, Fenerbache (4-5) üheksandat ja Baskonia (3-4) 12. positsiooni.

Teised tulemused: Peterburi Zeniit – Moskva oblasti Himki 83:88; Anadolu Efes – Bayern 71:74.