Venemaa plaanis küberrünnakuid Tokyo olümpiamängude vastu

Tokyo olümpiamängud
Tokyo olümpiamängud Autor/allikas: SCANPIX/AP

USA ja Ühendkuningriik teatasid esmaspäeval Vene sõjaväeluure (GRU) korraldatud küberrünnakutest, mille raames püüti muu hulgas häirida ka järgmise aasta Tokyo suveolümpiamänge.

USA ametnike sõnul oli kavandatud küberrünnakute taga GRU üksus 74455. Ühendriikide justiitsministeeriumi sõnul oli süüdistuse saanud üksuse kuuel liikmel võtmeroll katsetes häirida 2017. aasta Prantsusmaa presidendivalimisi ning korraldada küberrünnakuid Ukraina elektrivõrgustiku ja Lõuna-Korea 2018. aasta taliolümpiamängude vastu, vahendab Reuters.

Briti valitsuse teatel kavandas GRU üksus rünnakuid ka Tokyo suveolümpiamängude organiseerijate, selle erinevate partnerite ning sponsorite vastu. Võimud ei soovinud aga täpsustada, millisel kujul rünnakud juba võistluse edasi lükkamise eel toimusid ning kas need olid edukad. Samas tõid Ühendkuningriigi ametivõimud välja, et rünnakud hõlmasid võltsveebilehtede loomist ja olümpiamängudega seotud inimeste kontode võltsimist.

"GRU tegevus olümpiamängude ja paraolümpiamängude vastu on küüniline ja hoolimatu," vahendas Reuters Ühendkuningriigi välisministri Dominic Raabi sõnu. "Mõistame sellise käitumise rangelt hukka."

"FBI on korduvalt hoiatanud Venemaa kübervõimekuse eest ning süüdistuses avaldatud info on hea näide sellest, kuivõrd ulatuslikuld ja kahjulikud võivad Venemaa küberrünnakud olla," lisas Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) asedirektor David Bowdich.

Rahvusvaheline Antidopinguagentuur (WADA) määras mullu detsembris süstemaatilise dopingureeglite rikkumise eest Venemaale nelja aastase keelu osaleda rahvusvahelistel suurvõistlustel, seal hulgas olümpiamängudel. Rahvusvaheliselt Kergejõustikuliidult vastava loa saanud Venemaa sportlased tohivad küll võistleda, kuid mitte oma riigi lipu all.

Toimetaja: Kristo Tamm

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: