Murray 40 punkti viisid Nuggetsi otsustavas mängus Clippersi üle võiduni

Korvpalliliigas NBA alistas Denver Nuggets läänekonverentsi poolfinaalseeria otsustavas mängus 104:89 Los Angeles Clippersi ja jõudis konverentsi finaali.
Nuggetsist sai NBA ajaloo esimene meeskond, kes on ühe hooaja play-off'is tulnud kahel korral 1:3 kaotusseisust välja – avaringis jäi Nuggets Utah Jazzi vastu mängudega 1:3 taha ja poolfinaalis asus Clippers mängudega 3:1 juhtima.
"Me lihtsalt usume endisse," ütles Jamal Murray pärast mängu.
Otsustavas kohtumises oli Murray üleplatsimees, tuues Nuggetsile 40 punkti. Nikola Jokic sai kirja kolmikduubli, visates 16 punkti, võttes 22 lauapalli ning andes 13 korvisöötu. Jerami Grant ja Gary Harris lisasid kumbki 14 punkti.
Clippersi resultatiivseim oli Montrezl Harrell 20 punktiga, Kawhi Leonard tõi 14 silma. Kahekohalise punktisummani jõudis veel kolm meest – Patrick Beverly ja JaMychal Green viskasid kumbki 11 ja Paul George 10 punkti.
Clippers juhtis avapoolajal vahepeal 12 punktiga, kuid Nuggets haaras kontrolli kolmandal veerandajal, kus jäädi peale 28:18 – alguses jäid nad seitsme punktiga taha, kuid tegid siis 16:2 spurdi ja läksid lõpuks viimasele veerandile vastu kaheksapunktilises eduseisus. Viimast veerandit alustas Nuggets 7:0 spurdiga ja võttis lõpuks kindla võidu.
Kolmandana asetatud Nuggets läheb läänekonverentsi finaalseerias vastamisi kõrgeimat paigutust omava Los Angeles Lakersiga.
Idakonverentsi finaalseeria avamängus sai Miami Heat lisaajal Boston Celticsist jagu 117:114. Normaalaeg lõppes 106:106 viigiga. Lisaajal juhtis Celtics veel 114:113, kuid 12 sekundit enne lõpuvilet viis Jimmy Butler Heati punktiga juhtima ning tabas siis ka vabaviske. Lõppseisu vormistas Bam Adebayo, kes tabas kahest vabaviskest ühe.
Võitjate resultatiivseim oli Goran Dragic 29 punktiga, lisaks võttis ta seitse lauapalli. Jae Crowder lisas 22 punkti, Butler tõi 20 punkti, andis viis resultatiivset söötu ja võttis viis lauapalli.
Celticsi ridades tõi Jayson Tatum 30 punkti ja võttis 14 lauapalli, Marcus Smart lisas 26 ja Kemba Walker 19 punkti.
Toimetaja: Maarja Värv