Tiitlikaitsja Raptors on ühe kaotuse kaugusel väljalangemisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toronto - Boston
Toronto - Boston Autor/allikas: SCANPIX/AP

Korvpalliliiga NBA play-off'ides astus Boston Celtics ühe võidu kaugusele idakonverentsi finaalist, alistades läinud öösel mulluse meistri Toronto Raptorsi kindlalt 111:89.

Nelja võiduni peetavat seeriat 3:2 juhtima asunud Boston võitis kohtumise avaveerandi 14 silmaga 25:11 ja poolajaks haarati juba 27-punktiline eduseis. Mängu viimased kaks veerandit võitis küll napi eduga Toronto, ent veenva 22-punktilise võidu teenis Celtics.

Võitjatele tõi enim punkte 27 silmaga panustanud Jaylen Brown, kes sai kirja ka kuus lauapalli. Kemba Walker lisas 21 punkti ja seitse korvisöötu, Jayson Tatumi kontole kirjutati 18 punkti ja kümme lauapalli. Kaotajate parimaks osutus 18 punkti loopinud Fred VanVleet.

Läänekonverentsis jäi 1:2 kaotusseisu Denver Nuggets, kes kaotas Los Angeles Clippersile 107:113. Kohtumise avapoolaeg kulges tasavägiselt, kui kolmandale veerandile läks kahepunktilises eduseisus vastu Denver. Ka kolmas veerand kuulus Nuggetsile, kuid viimase veerandi võitis kümne punktiga Clippers.

Los Angelese meeskonna parimana viskas Paul George 32 punkti. Kaksikduubliga sai hakkama Kawhi Leonard, kelle nimele kirjutati 23 punkti ja 14 lauapalli. Denver Nuggetsile tõi Nikola Jokic klubi resultatiivseimana 32 silma ja 12 lauapalli.

Toronto – Boston 89:111 (Boston juhib seeriat 3:2)
Denver – LA Clippers (Clippers juhib seeriat 2:1)