Milwaukee suutis hooaja lõppu vältida, aga kaotas Antetokounmpo ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo Autor/allikas: SCANPIX / AP

Korvpalliliiga NBA play-off'ides tuli Milwaukee Bucks esialgu raskest seisust välja, kuid jäi vigastuse tõttu ilma tähtmängijast Giannis Antetokounmpost.

Esimese asetusega Milwaukee oli poolfinaalis Miami Heati vastu mängudega null-kolm taga ja teisel perioodil pidi hüppeliigese trauma tõttu väljakult lahkuma ka liiga kõige väärtuslikum mängija Antetokounmpo.

Milwaukee suutis raskest olukorrast aga vapralt väljuda ja seeriat vähemalt ühe mängu võrra pikendada. Miami klubi alistati lisaajal 118:115 (22:31, 28:17, 35:40, 22:19, 11:8).

Milwaukee oli loetud sekundit enne normaalaja lõppu taga 106:107, aga siis tegi Goran Dragic (Miami) vea Donte DiVincenzole (Milwaukee), kes tabas kahest vabaviskest teise ja viis mängu lisaajale.

Lisaajal suutis Bucks haarata mõnepunktise eduseisu ja eriti tähtis oli Khris Middletoni kolmene 6,9 sekundit enne lõppu seisuks 116:112. Vastaste Tyler Herro järgnenud kaugviskest enam ei piisanud, sest kohe tehti Middletonile viga ja ta realiseeris mõlemad vabavisked.

Antetokounmpo kogus küll 11 minutiga 19 punkti, aga Bucksi kangelaseks kerkis 36 silma kogunud ja kaheksa resultatiivset söötu jaganud Middleton. Miami parim oli 26 punkti, 12 lauapalli ja kaheksa tulemusliku sööduga Bam Adebayo.

Los Angeles Lakers alistas Houston Rocketsi 117:109 (36:20, 31:31, 23:41, 27:17) ja viigistas läänekonverentsi poolfinaali üks-ühele.

Anthony Davis oli Lakersi parim 34 punkti ja kümne sööduga. LeBron James tõi võitjatele 28 punkti, 11 lauapalli ja üheksa resultatiivset söötu, James Hardeni (Houston) nimele jäi 27 silma ja seitse tulemuslikku söötu.