Joel Indermitte: Bayern on favoriit, ent PSG on salakaval

Tarmo Tiisler rääkis ETV spordisaate stuudios Meistrite liiga finaali eel, kus vastamisi lähevad Müncheni Bayern ja PSG, Joel Indermittega algavast mängust ja meeskondadest.

Bayern on ilmselt edeva PSG vastu favoriit?

Olen sinuga nõus. See, mis Bayern on näidanud siin viimastes mängudes, on täielik jõudemonstratsioon. Kõik märgid näitavad, et Bayern võiks olla favoriit. Aga PSG on salakaval ja finaalid on alati erilised.

Miks on Bayern olnud nii hea? Nad olid seda enne koroonapausi ja kui tagasi tuldi, siis nad on veel tugevamad.

Nende kogu võistkond töötab ülimalt hästi ja struktuurid on paigas. Neil on tugev ründaja, tugev väravavaht. Kaitse formatsioon, mida nad mängivad, on tugev ja hästi õlitatud. Lisaks on nad võitev võistkond. Viimasest 28 mängust on nad 27 võitnud ja üks on mängitud viiki. Nad lihtsalt ei kaota.

PSG-l on terve meeskond kuulsaid ja väga häid jalgpallureid täis ja ikkagi räägitakse kahest - Kylian Mbappest ja Neymarist. On see ikkagi nende kahe meeskond ainult?

Võib nii öelda, aga samas võib see olla natuke ülekohtune. Mida öelda nende kahe mehe kohta just finaali kontekstis? Tihti me näeme, et finaalid otsustatakse selliste individuaalsete meisterlikkustega. Seda neil kahel mehel on. Neymar on sellel finaalturniiril näidanud väga teravat ja ohtlikku mängu. Natuke on olnud muresid realiseerimisega, aga ma arvan, et nende kahe mehe olemasolu muudab PSG just finaali kontekstis väga ohtlikuks.

Mõlema meeskonna puhul tegelikult ei kujuta ette, et nad hakkavad ootama ja tekiks turvaline mäng. Need meeskonnad lähevad vist hooga peale?

Loodame. Mõlemad võistkonnad armastavad väravaid lüüa ja on näidanud seda varasemalt Meistrite liiga raames. Kõik märgid näitavad, et näeme korralikku tulevärki. Tihti me näeme, et finaalid on paratamatult psühholoogilise survega. Mängitakse võib-olla ettevaatlikumalt, aga nende kahe võistkonna puhul ei tahaks üldse arvata, et nii läheb. Loodame näha palju väravaid.

Kas see, et kõik on toimunud nii väikese aja sees ja on väga tavatu klubi jalgpallikoha pealt, annab eelise ühele meeskonnale või toob välja need mängijad, kes on tiitlivõistlustel mänginud täpselt samas formaadis?

Just! Ma arvan, et nagu sa tõid välja, siis suurturniiri kogemus on praktiliselt sama, mida me koondises näeme. Mõlemal võistkonnal on neid mehi, kes on neid turniire mänginud ning olnud Meistrite liiga finaalis ja MM-i finaalis. Selle koha pealt arvan, et mõlemal võistkonnal on üsna võrdne seis ja ei tahaks öelda, et see võiks väga suure eelise ühele või teisele anda.

Kumb ja kui palju?

Tahaks öelda Bayern ja väravaterohkelt 3:2.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: