Kindla võidu võtnud Lakers ja Bucks viigistasid oma seeriates seisu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Los Angeles Lakersi staar LeBron James Portland Trail Blazersi vastu viskele minemas Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Korvpalliliiga NBA play-off'i avaringis võtsid neljapäeval kindla võidu nii Los Angeles Lakers kui Milwaukee Bucks, viigistades nõnda oma seeriates üldseisu.

Lakers juhtis kolme veerandaja järel Portland Trail Blazersi vastu juba 30 punktiga, lõpusireeniks jäi tabloole Los Angelese tiimi 111:88 võit. Anthony Davis viskas võitjate kasuks 31 punkti ja noppis 11 lauapalli, LeBron James piirdus kümne punktiga, kuid lisas seitse korvisöötu ja kuus lauapalli.

"Mullis" seni hiilgavalt mänginud Damian Lillard kogus 30 minutiga 18 punkti, kuid pidi kolmandal veerandajal sõrmeliigese nihestuse tõttu väljakult lahkuma. Kuigi Portlandi staari sõnul on ta laupäeval toimuvaks seeria kolmandaks kohtumiseks taas platsil, ei soostunud tiimi peatreener Terry Stotts seda kinnitama.

1:1 peale viigistas seeria ka Milwaukee Bucks, kes alistas Orlando Magicu 111:96. Giannis Antetokounmpo vedas oma meeskonda 28 punkti ja 20 lauapalliga, Brook Lopez toetas teda 20 silmaga. Orlando keskmängija Nikola Vucevici arvele jäi 32 punkti.

111-st punktist piisas võiduks ka Houston Rocketsile, Oklahoma City Thunder suutis neljapäeval nende vastu visata 98 punkti. Rockets, kes saatis kolmesejoone tagant teele NBA play-off'ide rekordit tähistavad 56 kaugviset, läks seeriat 2:0 juhtima.

Vaatamata rekordile ei olnud Rocketsil hea viskepäev: korvirõnga läbisid 19 nende kaugviset, James Harden (21 punkti) tabas 11 kaugviskest kaks ning Eric Gordon (15 punkti) ei tabanud kümnest kolmesest ühtegi. Shai Gilgeous-Alexander viskas Oklahoma City parimana 31 punkti.

Duncan Robinson ja Goran Dragic viskasid Miami Heati 109:100 võidumängus Indiana Pacersi üle vastavalt 24 ja 20 punkti, Heat läks seeriat juhtima 2:0.