Doncic tabas lõpusekunditel kolmese, võidukas Dallas viigistas seeria ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Luka Doncic ja Dallas Mavericks
Luka Doncic ja Dallas Mavericks Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Korvpalliliigas NBA viigistas Dallas Mavericks läinud öösel play-off'ides Clippersi vastu seeria üldseisu, kui Los Angelese klubist oldi lisaajal üle 135:133.

Dallas kaotas kohtumise avaveerandi kümne punktiga ja poolajale mindi kaheksapunktilises kaotusseisus. Kolmanda veerandi võitis Texase meeskond küll 16 silmaga, kuid neljas veerand kuulus jällegi Clippersile. Ka kohtumise lisaaeg osutus äärmiselt tasavägiseks, kuid mängu lõpusekunditel tabas Mavericksi eest täpse kolmese sloveen Luka Doncic, tuues omadele napi kahepunktilise võidu.

Üleplatsimeheks osutunud Doncic sai kirja kolmikduubli, visates 43 punkti, tuues 17 lauapalli ja jagades 13 resultatiivset söötu. Ühtlasi sai sellega 21-aastasest Doncicist NBA ajaloo noorim mängija, kes teinud play-off'ides enam kui 40-punktilise kolmikduubli.

Trey Burke panustas võitu 25 silmaga, Tim Hardaway Jr. kontole kirjutati 21 punkti. Põlvevigastusega jäi kohtumisest kõrvale eelmistes mängudes Dallase eest hiilanud lätlane Kristaps Porzingis. Clippersi resultatiivseimana loopis pingilt sekkunud Lou Williams 36 punkti.

Edasipääsu idakonverentsi poolfinaali tagas tiitlikaitsja Toronto Raptors, kes püstitas neljandas kohtumises Brooklyn Netsiga klubi play-off'ide punktirekordi. Toronto meeskond oli Netsist parem koguni 150:122, võites sellega seeria kindlalt 4:0.

Toronto parimad punktitoojad sekkusid mängu pingilt, kui Norman Powell tõi Raptorsile 29 punkti ning kaksikduubli sai kirja 27 punkti ja 15 lauapalli toonud Serge Ibaka. Kokku viskasid Toronto vahetusmehed sada punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 35 silma toonud Caris LeVert.

Idakonverentsi poolfinaalis läheb Toronto vastamisi Bostoniga, kes alistas neljandat korda Philadelphia 76ersi.

Boston – Philadelphia 110:106 (Boston võitis seeria 4:0)
Los Angeles Clippers – Dallas 133:135 la. (Seeria on viigis 2:2)
Toronto – Brooklyn 150:122 (Toronto võitis seeria 4:0)
Denver – Utah 127:129 (Utah juhib seeriat 3:1)