Luka Doncic sai Dallase kaotusmängus vigastada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Luka Doncic
Luka Doncic Autor/allikas: SCANPIX/USA Today Sports

Korvpalliliiga NBA play-off'i avaringis võitis tiitlisoosik Los Angeles Clippers läinud ööl Dallas Mavericksi tulemusega 130:122 ning asus nelja võiduni mängitavat seeriat 2:1 juhtima.

Avaveerandi lõpetasid meeskonnad 23:23 viigiseisul, kuid poolajapausile mindi Clippersi 68:54 juhtimisel. Kolmandal veerandil triivis tiitlisoosik vastasest veel kolm punkti kaugemale, kuid Mavericksil oli vastu panna tugev viimane neljandik, kus visati 37 punkti Clippersi 28 vastu. Sellest aga võitmiseks enam ei piisanud ja nii tuli tunnistada Clippersi kaheksapunktist paremust.

Clippersi parimaks korvikütiks oli Kawhi Leonard, kes sai kirja 36 punkti, üheksa lauapalli ja kaheksa korvisöötu. Lisaks sai Leonard oma nimele NBA rekordi - ta on esimene mängija, kes on Clippersi särgis visanud kolme esimese play-off'i kohtumisega 100 punkti.

Mavericksi parim oli Kristaps Porzingis, kes panustas meeskonda 34 punkti ja 13 lauapalliga. Kohtumise jooksul vasaku jala hüppeliigest vigastanud Luka Doncic sai kirja järjekordse kolmikduubli, visates 13 silma, võttes kümme lauapalli ja andes kümme resultatiivset söötu.

Toronto - Brooklyn 117:92 (Toronto juhib seeriat 3:0)
Denver - Utah 87:124 (Utah juhib seeriat 2:1)
Boston - Philadelphia 102:94 (Boston juhib seeriat 3:0)
LA Clippers - Dallas 130:122 (LA Clippers juhib seeriat 2:1)