Katar on võtnud sihikule 2032. aasta olümpia

Kergejõustiku MM Dohas
Kergejõustiku MM Dohas Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Mullu kergejõustiku maailmameistrivõistlusi võõrustanud ja ülejärgmisel aastal jalgpalli MM-finaalturniiri korraldaja Katar soovib tulevikus kandideerida ka suveolümpiamängudele.

Katari olümpiakomitee esitas esmaspäeval rahvusvahelisele olümpiakomiteele avalduse astuda dialoogi mängude võimaluks võõrustamiseks. Lähis-Ida riik on võtnud sihikule 2032. aasta olümpia korraldusõiguse.

Naftarikas riik on viimastel aastatel taotlenud mitmeid spordivõistlusi ja kuigi 2016. ja 2020. aasta mängudest jäädi kandideerimisest hoolimata ilma, siis indu pole see kahandanud.

"Meie aruteludude aluseks on meie senine CV ja rikkalikud kogemused, samuti meie soov kasutada sporti rahu ja kultuurivahetuse edendamiseks," kommenteeris Katari olümpiakomitee president šeik Joaan bin Hamad bin Khalifa al-Thani.

Ükski Lähis-Ida riik pole varem olümpiamänge võõrustanud ja ülejärgmisel suvel saab Katarist piirkonna esimene riik, kes korraldab jalgpalli suurturniiri.

Katar miinuseks on kindlasti sportlaste jaoks äärmiselt ebamugav suvine kliima, samuti on palju kriitikat teeninud võõrtööliste kohtlemine 2022. aasta MM-finaalturniiri rajatiste ehitamisel.

Lisaks Katarile on 2032. aasta olümpiamängude võõrustamise suhtes huvi ilmutanud ka Indoneesia, Austraalia, India ja Saksamaa.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: