Mourinho tegi Leicesteri alistamisega oma endistele klubidele kingituse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho ja kapten Harry Kane
Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho ja kapten Harry Kane Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas portugallase Jose Mourinho juhendatav Tottenham Hotspur pühapäeval 3:0 Leicester City ja pani suure põntsu viimaste unistusele Meistrite liigast.

Kodumeeskonna viis juba kuuendal minutil juhtima James Justini omavärav, veidi enne poolaja lõppu jõudis kaks korda järjest sihile Harry Kane, kes on seitsme koroonapausile järgnenud liigamänguga löönud neli väravat.

Viimase kolme mängu jooksul juba teise kaotuse saanud Leicesteri ohustab nüüd Meistrite liiga kohast ilma jäämine: 2016. aasta Inglismaa meister on enne oma hooaja viimast mängu neljandana kogunud 62 punkti, mängu vähem pidanud Mourinho varasematel klubidel Chelseal ja Manchester Unitedil on vastavalt üks punkt enam ja sama palju punkte.

Leicester kohtub viimases voorus just ManU-ga, United mängib enne seda veel 15. kohal oleva West Hamiga.

Teises pühapäevases kohtumises alistas Southampton 2:0 Bournemouthi ja suunas viimased esiliiga lävele. Kõrgliigasse püsima jäämiseks peab Bournemouth viimases voorus alistama Evertoni ja lootma, et kolme punkti kaugusel olev Watford kaotab nii Manchester Cityle kui Arsenalile. Watfordi väravate vahe on nelja tabamuse võrra parem.