CAS tühistas Manchester City eurosarjakeelu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Manchester City mängijad rõõmustamas.
Manchester City mängijad rõõmustamas. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) otsustas tühistada Inglismaa valitsevale jalgpallimeistrile Manchester Cityle Euroopa Jalgpalliliidu (UEFA) poolt määratud eurosarjakeelu.

UEFA määras veebruaris Cityle finantsala ausa mängu reeglite (FFP) rikkumise eest Meistrite liigast kaheks hooajaks võistluskeelu. City kaebas otsuse edasi CAS-i, kus jäigi õigus neile. CAS leidis, et enamik Cityle esitatud süüdistustest polnud piisavalt tõestatud või olid juba kehtivuse kaotanud.

Seetõttu otsustas CAS tühistada Cityle määratud kaheaastase Meistrite liigas mängimise keelu. Küll aga leidis CAS, et kuna City ei teinud UEFA uurimises piisavalt koostööd, jääb kehtima neile määratud rahatrahv, kuid esialgset summat vähendati kahe kolmandiku võrra ehk City peab UEFA-le maksma 10 miljonit eurot.

"Klubi ja meie juriidilised nõustajad pole veel jõudnud CAS-i otsust põhjalikult üle vaadata, kuid klubi on rahul, et esitatud asitõenditest piisas, et meie seisukohta kinnitada," teatas City enda avalduses. "Täname CAS-i paneeli liikmeid nende usinuse ja õiglase protsessi eest."

UEFA ütles, et võtab CAS-i otsuse teadmiseks, nagu ka selle, et CAS-i hinnangul olid tõendid ebapiisavad ning mitmed väidetavad rikkumised ületasid UEFA enda määratud ajaperioodi ehk olid vanemad kui viis aastat. UEFA lisas, et rohkem nad sel teemal kommentaare ei anna.

Taustalugu:

UEFA teatas enda 14. veebruari otsuses, et nende uurimine tuvastas, et City oli FFP reeglite täitmiseks vahemikus 2012 kuni 2016 kunstlikult suurendanud sponsoritelt saadavaid tulusid. Ebakõlasid Inglismaa klubi rahaasjades hakkas UEFA uurima pärast Saksa ajakirjas Der Spiegel avaldatud lekkinud e-kirju 2018. aasta novembris.

Kirjades tuli ilmsiks, et Manchester City mängusärgi 67,5 miljoni naela (u 81,1 miljonit eurot) suurust sponsorlepingut, staadionit ja noorteakadeemiat rahastas läbi Abu Dhabi lennufirma Etihadi klubi omanik šeik Mansour bin Zayed Al Nahyan.

2011. aastal jõustunud FFP reeglid näevad ette, ette Euroopa klubid ei kulutaks mängijate palkadele liiga palju ning piiravad seda, kui palju saavad omanikud oma raha kulude katmiseks investeerida. Sponsorlepingud suurendavad klubide tulusid, võimaldades nõnda ka rohkem raha kulutada, kuid šeik Mansouri City finantsiline toetamine läbi tema perele kuuluva Etihadi rikub FFP reegleid.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: