Jürgens vaheaastast: kuulsad NBA mängijad on sama tee läbi teinud

Eesti meeste korvpallikoondise suvises laagris arendab vormi 21-aastane Carlos Jürgens, kel seljataga kaks totaalselt erinevat hooaega USA üliõpilasliigas.

Eesti rahvusmeeskonna suvises treeninglaagris olevatest meestest on suurim tätoveeringutesõber Carlos Jürgens. Sügisel 22-aastaseks saav 1.96 pikk Jürgens on õppinud ja lihvinud korvpallioskusi kaks aastat Ameerika Ühendriikides Oklahomas asuvas Tulsa linna Oral Robertsi ülikoolis.

"Kui ikkagi lähed väikesest riigist nagu Eesti, siis ütleks nii, et seal on ikkagi kõik olemas, et viia oma mängustiil, -oskused ja kõik järgmisele level'ile (tasemele – toim)," rääkis Jürgens ERR-ile. "Võimalused, mis on muidugi korvpalli külje pealt, haridus, taastumine – võimalusi on rohkem ja inimesi on rohkem, kes aitavad sul oma unistuste järele püüelda."

Kui esimesel hooajal pääses Jürgens USA üliõpilasliigas oma tiimi eest 32 mängust 30 väljakule ja sai keskmiselt 22 minutit mänguaega, siis seljataha jäänud hooajal Tartust sirgunud mängumees vaid treenis. Kuna tema positsioonile võeti tiimi vanemaid mängumehi, siis pingi otsas istumise ja läbipõlemise asemel soovitasid treenerid võtta aastase mängupausi, mis annab nüüd Jürgensile omakord võimaluse õppida ja mängida ülikoolis ühe lisa-aasta.

"See vaheaasta on kogu ülikoolispordis levinud termin. Nad andsid mulle isegi kuulsate NBA mängijate numbreid, et helistaksin ja nendega räägiksin, kuna nemad on sama tee läbi teinud. Kõigi jaoks on see raske, aga treenerid seletasid lahti, et pikas perspektiivis otseselt midagi ei muutu, eesmärk jääb ikkagi samaks, tee kõvasti trenni ja keskendu lihtsalt uuele hooajale," selgitas Jürgens.

Vaheaasta jooksul tegi Jürgens Oral Robertsi ülikoolis eratreeneritega kõvasti treeninguid pallisaalis, jooksurajal, kasvatas muskleid, tegeles intensiivselt videoanalüüsiga ning ootab nüüd eriti suure mängunäljaga uut hooaega, et ennast taas mängus tõestada.

"Ma tean küll oma rolli. Mängin nii mängujuhi kohal kui ääre peal, pean näitama meeskonnale, et olen see vend, keda saab usaldada, kellega saab alati lugeda ja kes kunagi ei ole hiljaks jäänud. Et minuga saab iga päev lugeda, et olen saadaval alati, et meeskond usaldaks mind," sõnas Jürgens.

Oklahomas spordijuhtimist õppiv Jürgens alustab uut hooaega USA üliõpilasliigas novembris.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: