Belgia ründaja purustas klubi rekordi ja Napoli jõudis karikafinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dries Mertens
Dries Mertens Autor/allikas: SCANPIX / Zuma Press

Itaalia jalgpalli karikavõistluste finaali jõudis teise klubina Napoli, kes poolfinaali korduskohtumises tegi Milano Interiga kodus 1:1 viigi. Veebruaris toimunud avamängu oli Napoli 1:0 võitnud.

Christian Eriksen viis laupäeval Interi juba teisel minutil juhtima, aga Napoli kangelaseks kerkis Belgia koondislane Dries Mertens, kelle 41. minuti tabamus tähendas kohta finaalis.

Ühtlasi tõusis Mertens sellega Napoli kõigi aegade parimaks väravalööjaks. Tal on neid kõigi turniiride peale kokku 122 ehk üks enam kui slovakk Marek Hamsikil. Diego Maradona saldoks jäi 115.

Kolmapäeval toimuvas finaalis läheb Napoli kokku Torino Juventusega, kes oli esimeses poolfinaalis parem AC Milanist: võõrsil tehti 1:1 ja reedel kodus 0:0 viik ehk abiks tuli võõrsil löödud värava reegel.