Rannavõrkpall toob võistlusjanus Eesti koondislased saalist liivale

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Mitmetel Eesti pallimängukoondislastel, kes põhiliselt treenivad ja mängivad saalides, on koroonakriisist tingitud pausi tõttu tekkinud suur võistlusjanu. Seda janu saab õnneks edukalt kustutada – näiteks 3x3 korvpallis ja rannavõrkpallis pakutakse nii väiksemaid kui suuremaid turniire.

Esimene rannavõrkpalli Eesti karikasarja etapp toimub Rakveres järgmisel nädalavahetusel. Sellele võistlusele on ennast tänase seisuga üles andnud näiteks Märt ja Siim Tammearu, Markkus Keel ja Harri Palmar ning Oliver ja Olari Venno.

"Võrreldes tavapärasega on meil igal pool rekordid tulnud. Näha on, et inimestel on selline sportimise vajadus ja rõõm sellest liikumisest ja välja tulemisest on nii suur. Rannavõrkpall on ka ideaalne koht kus seda teha - värske õhk, palju ruumi ja kaks kahe vastu, nii et ideaalne variant," rääkis Tartus kohalikku rannavõrkpallisarja korraldav Kristjan Kais.

Kuidas on lood aga saalivõrkpalli tippudega? Milline on nende osalus? "Nad treenivad usinamalt kui nad võistlustel käivad. Ma olen neid ise ka natuke utsitanud. Nad treeningutel käivad ilusti ja teevad palju, külmaga nad kolisid küll vahepeal rannahalli. Nad tahavad ka mängida ja nad kindlasti lähevad ka esimestele Eesti karikaetappidele. Neid näeb siin palju."

Rannavõrkpallur Kusti Nõlvak tunnistab, et üleminek saalist liivale nõuab harjumist. "Ma ise olen saalimeestest näinud ainult Robert Tähte, ta on käinud meil trennis paar korda. Tal olid need üsna sellised esimesed liigutamised liival, see nõuab natuke sisse-elamist või ümberhäälestamist. Ta läks järjest paremaks, aga füüsiline võimekus on tal väga hea."

"Ma arvan, et saalimeestel on rannas siis väga palju lihtsam, kui on kõvem liiv ja vähem tuult, ehk siis, kui need rannaasjad segavad vähem. Kui liiv on natukene sügavam ja tuul liigutab natukene rohkem palli, siis on päris palju keerulisem."

Oliver Venno tuli enam kui kümme aastat tagasi rannavõrkpallis nii alla 18-aastaste Euroopa meistriks kui ka alla 19-aastaste maailmameistriks. Edasine karjäär on kulgenud saalivõrkpallurina, kuid kogenud koondislane pole ka liival mängimist unustanud.

"Päris pikalt kodus istutud mitte midagi tehes," tunnistab 30-aastane Venno. "Võidu peale küll ei lähe, pigem ongi vormi hoidmiseks ja et end natukene liigutada. Mulle meeldib niikuinii rannavõrkpalli mängida. Kui terve hooaeg oled saalis olnud ja siis on väljas ilusad ilmad, siis sulle meeldib tulle välja ja saadki randa mängida. See on huvitav ja meeldiv tulemus."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: