Populaarse Eesti 3x3 korvpallisarja vastu tuntakse huvi isegi Šveitsist

Mitmetel Eesti pallimängukoondislastel, kes põhiliselt treenivad ja mängivad saalides, on koroonakriisist tingitud pausi tõttu tekkinud suur võistlusjanu. Seda janu saab õnneks edukalt kustutada – näiteks 3x3 korvpallis ja rannavõrkpallis pakutakse nii väiksemaid kui suuremaid turniire.

Eesti korvpallimaastikul saab rohkelt tähelepanu tänavakorvpalli, ehk 3x3 hooaeg, kus pühapäeval oli kavas teine etapp. Nende etappide suurim tõmbenumber seni on olnud meeskond nimega Boft.

Hooaja avaetapi Tallinnas võitiski just Boft ja kui lugeda sellesse meeskonda kuuluvate mängijate nimesid, siis ei ole võidus ka midagi üllatavat. Koosseisu kuuluvad Eesti koondise mängijad – Martin Paasoja, Jaan Puidet, Joonas Järvelainen, aga ka veel nimekamad Rain Veideman ja Martin Dorbek.

Kuna saalikorvpalli hooaeg sai varakevadel õnnetu lõpu, on just tänavakorvpall hea koht, kus vormi hoida ja end proovile panna. Tänavakorvpalli hooaja teine etapp toimus pühapäeval, Eesti korvpalli sajandal sünnipäeval, Rakveres, kus taaskord võidutses Bofti meeskond.

"Huvi on kindlasti suurem. Võistlusklassid on saanud varem täis ja ka mängijate nimekiri on ka päris viisakas. Sellest tulenevalt on ka päevad pikemad, mängime nelja korvi all. Ühed noorte sarjad mängivad ära, lähevad ära ja teised mehed tulevad asemele. Korralduslikult on see COVID pakkunud meile ka parajaid väljakutseid, aga ma näen, et korvpallurite huvi on olemas," rääkis 3x3 korvpalli valdkonna juht Reigo Kimmel Vikerraadiole.

"Kõik on FIBA reeglid, mis kehtivad ka kõrgematel tasemetel. Kui räägime selle sarja võitjast, siis täpselt samamoodi jätkub sari FIBA World Touril. Loodame, et Eesti sarja võitja pääseb maailmaturneele, mis toimub augusti lõpus Ungaris Debrecenis. Saame selle kinnituse loodetavasti lähinädalatel."

Kimmel tunnistab, et üle-Euroopaline spordipõud on toonud Eesti 3x3 korvpallisarjale kaasa suure välishuvi. "Praegu oleme alustanud Eesti võistkondadega, aga ka välisvõistkonnad on väga näljased siia tulema. Isegi Šveitsist on üks tiim vaikselt registreerunud ja lätlased ja leedukad ainult ootavad, millal saaks tulla. Arvan, et see konkurents läheb siin ikkagi väga tihedaks, eriti siis kui välistiimid siia tulevad."

"Ma ise eelistaks õues mängida, kuna ta sobib selle formaadi ja õhkkonnaga paremini. Sees on see teine turniir ja esimese turniiriga sai see korvpallinälg rahuldatud, nüüd on lihtsalt mõnus mängida. Esimene tuli võit, aga mitte nii kergelt, kui tahtnuks," rääkis Martin Dorbek on enda muljetest.

Mis on tänavakorvpallis teisiti? "Kolm mängijat väljakul ja igaüks toimetab palliga rohkem ning tempo on teistmoodi. Neid äkilisi kiirendusi, pidurdusi ja suunamuutusi on siin rohkem. Mäng toimub ühel väljakupoolel. Reeglid soosivad kiiret tempot."

"Kaks kohtunikku on ja üle piiri ei lasta, aga jõulisem on ta kindlasti. Päris igat saalikorvpalli viga ära ei vilistata. Aga see lisab atraktiivsust, mäng on vaatemängulisem ja pinged lähevad ka kiiremini üles kui saalikorvpallis."

Järgmine 3x3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp peetakse juba järgmisel laupäeval, ehk 13. juunil Viimsis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: