Leipzig luhtas võimaluse teiseks tõusta, Schalke mõõn sai taas jätku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Leipzig - Berliini Hertha
Leipzig - Berliini Hertha Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga 28. voorus jättis Leipzig kasutamata võimaluse tõusta liigatabelis teisele kohale, kui mängis kodus Berliini Herthaga 2:2 viiki.

Leipzig jäi kaotusseisu juba üheksandal mänguminutil, mil skoori avas Marko Grujic. Ehkki Lukas Klostermann suutis võõrustajate poolelt seisu veerand tundi hiljem viigistada, muutus Leipzig seis teisel poolajal märksa keerulisemaks, kui Marcel Halstenberg sai teise kollase kaardi, jättes võõrustajad vähemusse.

Ehkki Patrik Schick viis veel Leipzigi 2:1 juhtima, ei jäänud see mängu viimaseks väravaks, sest lõpuminutitel viigistas Krzysztof Piatek penaltist seisu, päästes külalistele viigipunkti.

Düsseldorfis sai jätku Schalke 04 mõõn, kui juba kümnendat mängu järjest ei suudetud võidulisa teenida. Kuigi Weston McKennie viis Schalke 53. minutil 1:0 juhtima, tõid Rouwen Henningsi ja Kenan Karamani tabamused Düsseldorfi Fortunale 2:1 võidu.

Liigatabeli liidrina jätkab 28 mängust 64 punkti kogunud Müncheni Bayern. Järgnevad Dortmundi Borussia (57), Leipzig (55) ja Mönchengladbachi Borussia (53).