Tabeliliidrite duellis jäi peale Riia VEF ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riia VEF
Riia VEF Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti-Läti korvpalliliigas toimus teisipäeval üks kohtumine, kus vastamisi läksid tabeliliidrid Riia VEF ja BK Ogre. Koduväljakul jäi tulemusega 82:71 peale Riia VEF.

Kuigi Riia VEF triivis konkurendilt eest avaveerandi järel kümne punktiga (21:11), siis poolajapausiks oli tablool 36:36 viigiseis. Kolmanda veerandi lõpuks kasvatas Ogre omakorda edu võõrustajate ees kolmele silmale, 55:52. Otsustaval neljandikul viigistas VEF seisu ja kui mängida jäi veel viis minutit, hakkasid võõrustajad tasapisi Ogrelt sõrmede vahelt libisema. Lõpuks võideti kohtumine kodupubliku rõõmuks tulemusega 82:71.

VEF-i resultatiivseim oli üleplatsimehena 25 punkti visanud Lester Medford, võttes lisaks neli lauapalli ja andes 13 resultatiivset söötu. Ogre parim oli 17 punkti, ühe lauapalli ja viie korvisööduga James Batemon.

Võiduga kerkis VEF tabeli liidriks, Ogre jätkab teisel kohal. Mõlemal meeskonnal on 22 võitu ja kaks kaotust. Eesti parima klubina jätkab BC Kalev/Cramo 19 võidu ja kolme kaotusega kolmandal kohal.