Eesti parim piljardisportlane alustab laupäeval võitlust MM-tiitlile

Denis Grabe
Denis Grabe Autor/allikas: E&R Walker

14.-17. detsembrini Kataris Dohas peetavatele piljardi 9-palli MM-ile pääsevad osalema vaid maailma selle ala 96 paremat sportlast. Nende hulgas ka Eesti parim piljardisportlane Denis Grabe.

Grabe paikneb hetkel maailma edetabeli 19. real ning Euroopa edetabelis on Grabe 2. kohal. Teda edestab vaid valitsev maailmameister, maailma edetabeli liider ja tänane absoluutne piljardimaailma valitseja, kõigest 22-aastane sakslane Josshua Filler.

Enne laupäevaseid kohtumisi on Grabel enesetunne hea ja vaim valmis: "Olen positiivselt meelestatud ja enesetunne ning vorm peaksid head olema. Võtan turniiri mäng-mängu haaval ja annan kindlasti igas mängus endast parima."

"2016. aasta MM-ilt on Grabel ette näidata 5. koht. Lisaks viimaste rahvusvaheliste suurvõistluste pjedestaalikohad. See võib olla hea kombinatsioon ja eeldus korralikule etteastele. Alal, millega tegeletakse maailma igas riigis ning mille MM-ile pääseb vaid 96 paremat, otseselt favoriite ei ole ja eelmise aasta finalist võib kahe kaotusega lõpetada turniiri ka 65. kohaga. Tase on ülimalt kõrge ja ühtlane ning mängida oskavad seal kõik. Ja väga hästi mängida," ütles alaliidu esindaja Kristjan Kuusik.

Kui kodustel tähtsaimatel võistlustel (novembri lõpus peetud 9-palli Eesti MV) pidi Grabe piirduma poolfinaaliga (kaotus hilisemale võitjale Mihkel Rehepapile), siis rahvusvahelistel areenidel on Grabel väga korralik hoog sees – Euro-Tour osavõistlusel (maailma üks kõrgetasemelisemaid liigasid) on Grabe 200 osaleja konkurentsis jõudnud kolmel viimasel korral pjedestaalile. Hooaja viimasel Türgi Euro-Tour osavõistlusel riputati Grabele kaela kõige säravaim medal, mida tuli tal viis aastat oodata. Nimelt on 2014. aastast Grabel ette näidata kaks järjestikust Euro-Tour etapivõitu. Sellise saavutusega on hakkama saanud Euro-Touri 28-aastase ajaloo jooksul väga üksikud piljardisportlased.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: