Kaido Höövelsonist ilmus autobiograafia "Baruto. Rääkimata lood"

Raamat on valminud Kaido Höövelsonist, kes mõned aastad tagasi sumomaadlejana maailma eliiti kuulus ning sumo sünnimaal Jaapanis edukat karjääri tegi.

2004. aastal istus toona 19-aastane Kaido Höövelson lennukile, et sõita Jaapanisse eesmärgiga saada profisumo maadlejaks. See õnnestuski. Tänu töökusele jõudis Eesti mees Baruto profisumo absoluutsesse tippu kolmeks aastaks. Nüüd on kogu see lugu saanud kaante vahele, kõigile lugemiseks ja lugusid jagub. Nagu ütleb ka raamatu pealkiri - "Rääkimata lood"

"Tegelikult neid on rohkem kui kaante vahele mahtus. Ise ka raamatut tagant järele lugedes, et mis sai kirja pandud, siis tuleb meelde üks episood ja teine ja kolmas. Ja siis mõtled, et raamatut jäi vajaka, et tuleb veel järg ka teha ja siis veel sellele järg. Nagu teatmeteos, ENE või midagi sellelaadset," rääkis Höövelson intervjuus ERR-ile.

Höövelson ütleb, et Jaapanist on kogemust nii mõnelgi eestlasel, aga päris sarnast kui temal ei ole mitte kellelgi. Jaapanile mõeldes tunneb ta jätkuvalt igatsust sealse looduse ja lihtsate inimeste järele.

"Igas maakohas on kellelgi oma lugu rääkida. Juba selle loo pärast tahaks sinna tagasi. Ja selline igapäevane asi, milleta me ei saa elada, on toit. See on seal ikka super," lisas Höövelson.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: