Doncic vedas Dallase järjekordse võiduni, Golden State kaotas Houstonile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Luka Doncic
Luka Doncic Autor/allikas: AFP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA teenis läänekonverentsi tabeli teine meeskond Dallas Mavericks hooaja viienda võidu, kui kodus alistati Orlando Magic 107:106 (25:28, 29:28, 32:23, 21:27).

Dallas kaotas ülimalt tasavägise kohtumise avaveerandi kolme silmaga, kuid teine veerand võideti ning poolajale mindi napis kahepunktilises kaotusseisus. Texase meeskonnale tõi järjekordse võidu tugev kolmas veerand, mis võideti üheksa punktiga, sest kuigi külalised Orlandost olid viimasel veerandil paremad kuue silmaga, võttis Mavericks ühepunktilise võidu. Tegemist on Dallase kaheksanda järjestikuse koduvõiduga Orlando üle – viimati jäädi Magicule kodupubliku ees alla 2011. aastal.

Sarnaselt viimasele kahele kohtumisele oli ka täna Dallase parimaks punktitoojaks Luka Doncic, kelle kontole kirjutati 27 punkti. Sloveen sai kirja veel seitse lauapalli ja seitse korvisöötu. Sakslane Maxi Kleber panustas võitu 14 punktiga, 13 silma sai kirja Tim Hardaway Jr. Läti äss Kristaps Porzingis tõi omadele kümme punkti ja kaheksa lauapalli. Orlando parimana loopis Aaron Gordon 23 punkti.

Neljapäeval sai jätku Golden State Warriorsi kehv hooaja algus, kui mullune finalist kaotas võõrsil Houston Rocketsile 112:129 (29:30, 23:33, 31:25, 29:31). Tegemist on Warriorsi kuuenda kaotusega sel hooajal, võita on suudetud vaid kaks kohtumist.

Rocketsi parimana sai James Harden hakkama kaksikduubliga, visates 36 punkti ja jagades 13 resultatiivset söötu. P.J. Tucker lisas 22 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 28 punkti ja kaheksa lauapalli toonud Alec Burks.

Läänekonverentsi liidrina jätkab Los Angeles Lakers (6-1), kellele järgnevad Dallas Mavericks (5-2) ja Phoenix Suns (5-2). Golden State Warriors on 13. kohal. Idakonverentsis on esimesel kohal viis võitu ja ühe kaotuse kogunud Boston Celtics.