Hästi alustanud Rapla pidi siiski tunnistama Kalev/Cramo paremust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

BC Kalev/Cramo mängijad
BC Kalev/Cramo mängijad Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti-Läti korvpalliliigas sai kolmanda järjestikuse võidu kirja BC Kalev/Cramo, kes alistas Avis Utilitas Rapla tulemusega 92:60.

Valitsev Eesti meister ei saanud end mängu algul käima ja Rapla läks kohtumist juhtima 5:0 ning seejärel 9:2. Esimese veerandi teisel poolel asus Kalev/Cramo vahet jõudsalt vähendama, kuid teisele neljandikule mindi siiski Rapla 15:13 juhtimisel. Meeskond võitles vapralt, kuid 28:28 viigiseisult tegi Kalev/Cramo 6:0 spurdi ning haaras ohjad enda kätte. Teisele poolajale läks valitsev meister 36:30 eduseisust.

Südi vastupanu osutanud Rapla viskas kolmandal veerandil 16 punkti Kalev/Cramo 28 vastu ning viimasel neljandikul 14 silma vastase 28 vastu. Kodusaalis tuli seega vastu võtta 32-punktiline kaotus.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli 17 punkti, kolme lauapalli ja kahe korvisööduga Kyle Vinales. 13 silma ja kuus lauapalli lisas meeskonnale Kristjan Kitsing ning 12 punkti Sander Raieste ja Tanel Kurbas. Janari Jõesaar sai kirja 11 punkti ja üheksa lauapalli. Rapla parim oli üleplatsimehena 20 punkti visanud Devaugntah Williams. 12 silma lisas meeskonna punktisaldosse Dominique Elliott ning kümme Rait-Riivo Laane ja Mark Andreas Jaakson.

Nelja võidu ja ühe kaotusega tõusis Kalev/Cramo tabelis neljandale kohale. Rapla jätkab viie võidu ja kahe kaotusega viiendal kohal. Esikolmikus on Riia VEF (6-0), BK Ogre (6-0) ja Ventspils (5-1).