Euroliiga: Zeniit kaotas taas, Anadolu Efes alistas Reali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peterburi Zeniit - Panathinaikos
Peterburi Zeniit - Panathinaikos Autor/allikas: Peter Kovalev/TASS/Scanpix

Korvpalli Euroliigas said neljapäeval võidurõõmu tunda Panathinaikos ja Anadolu Efes, alistades vastavalt Peterburi Zeniidi ja Madridi Reali.

Esmaspäeval VTB Ühisliigas Kalev/Cramole kaotanud Zeniit jäi kodusaalis Kreeka klubile alla numbritega 79:89. Peterburi klubi kaotas avapoolaja järel vaid kahe punktiga, ent viimasel kahel veerandil oma mängupilti parandada ei suudetud ja Panathinaikos võttis kokkuvõttes kümnepunktilise võidu.

Külaliste parimana viskas Jimmer Fredette 22 punkti. Deshaun Thomas lisas 17 silma, Jacob Wiley kontole kirjutati 14 punkti. Zeniidi parim oli 16 punkti toonud Mateusz Ponitka.

Euroliiga eelmise hooaja finalisti ja üle-eelmise hooaja meistri omavahelises mängus alistas Türgi klubi Anadolu Efes kodupubliku ees Madridi Reali 76:60. Võõrustajad jäid küll kahe veerandi järel nappi kahepunktilisse kaotusseisu, aga võimsa teise poolaja toel võeti kindel 16-punktiline võit.

Anadolu Efesi poolelt tõid parimatena Bryant Dunston ja Krunoslav Simon kumbki 17 punkti. Reali parimana sai Sergio Llull kirja 14 silma.