Voolaid: homme läheb kõvaks kemplemiseks

Eesti jalgpallikoondis jätkab neljapäeval EM-valiksarja, kui võõrsil kohtutakse Valgevenega. Viie mängu järel pole sinisärgid veel punktiarvet avanud ning pidada jääb veel kolm kohtumist.

Kui Konstantin Vassiljevi arvates on homme mängus pigem vähem, on Voolaidi sõnul siiski tegemist olulise kohtumisega. "On ikka [tähtis]. Mängijatele mängust hea tulemuse ja maksimumpunktide välja võtmise pinget hoiame ikka treeneritena peal. Sellist juttu, et midagi ei ole kaalul ja midagi pole võita – see ei kuulu minu kui treeneri mõttemaailma. Võib-olla Kostja väljendas end ka tabeli osas, aga selge on see, et ka temas on see võidutahe ja tõestamise tahe ikka veel alles."

Septembris kaotas Eesti kodus Valgevenele lisaaja väravast 1:2. Nüüd loodab Voolaid teha vigade paranduse. "[Nägin kitsaskohti] nii kaitse kui rünnaku osas. Me ei saanud nii hästi värava ette ja löögile, kui oleksime tahtnud, teistpidi Valgevene kaitses ka päris hästi meie rünnakuid. Ka meie kaitses oli palju nüansse, mis mängus välja tulid. Meil on küll keskkaitsepaar teine, aga ka nende puhul peame vaatama, et samad eksimused võimalikult minimaalsena hoida. Nende kahe elemendiga oleme kõige rohkem tegelenud."

"Väljakutsed aina suurenevad, kuna me tahame paremini esineda ja mingi sammu edasi teha. Võistkonnale püstitakse jälle uusi ülesandeid ja meie töö on jätkuv ülesehituse protsess – nii see areng käib."

Voolaid tunnistab, et kolmapäevane kohtumine saab taktikaliselt olema keeruline mõlemale poolele. "Meil on kindel mänguplaan ja nüüd kaks plaani põrkuvad omavahel kokku. Hakkab selline meeste omavaheline võistlus väljaku peal ja treenerite omavaheline taktikaline kemplemine. See ongi selline spordi võlu. Me ei taha mängupildis kindlasti vähem väärikalt esineda kui Eestis ja sama on ka neil – seda enam, et nad on kodus ja alguses ei saanud Tallinnas oma mängu käima. Eks ta kõvaks kemplemiseks homme läheb ja kes siit homme midagi kätte saab – need kes kõvemad mehed on ja mängu plaani ellu suudavad viia."

Neljapäevane Eesti - Valgevene EM-valikmäng Minskis algab kell 19, otseülekannet saab vaadata ETV2-st ja ERR-i spordiportaalist.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: