Voolaid: fookus on oma võistkonna peal, kuidas meid paremini mängima saada

{{1570436880000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Neljapäeval läheb Eesti jalgpallikoondis EM-valikmängu korduskohtumises võõrsil vastamisi Valgevenega. Avakohtumine kaotati kodus 1:2. Eesti koondise peatreeneri Karel Voolaiu sõnul keskendub ta peamiselt oma võistkonnale ning pingeid peale ei paneks.

"Valgevene koha pealt on pilt väga selge. Ta oli enne esimest mängu ka, aga võib-olla meie asjad on vaja rohkem selgemaks saada," ütles koondise peatreener Karel Voolaid intervjuus ERR-ile. "Kuna tõime teatud uusi tuuli ja uut nägemust koondise juurde, siis meie mängijad on vaja harjutada selle uue süsteemiga rohkem mängima. Valgevenest on meil pilt väga hea ja teame, kuidas nad tahavad ja hakkavad mängima. Nagu ikka on iga võistluse juures ka mingid nüansid, aga rohkem on mul fookus oma võistkonna peal - kuidas meid ennast paremini mängima saada."

Suurt küsimärki enne kohtumist Voolaiu sõnul ei olegi. "Meil on erinevad jalgpalli momendid - sellised treenerite maailmas standardolukorrad, ründamised, kaitsmised. Igas episoodis on teatud nüansid. Oleme olulised välja valinud, mida me näeme, et me saame selle aja jooksul muuta. Neid on selliseid kolm-neli-viis ja ma ei tooks ühte peamist välja, mis muudab kokkuvõttes meie mängu täiuslikumaks. Kui ma ainult ühte asja muudaks, siis ma ei näe sellest trumpi praegu. Raske on välja tuua ühte kindlat."

Eesti koondise kapten Ragnar Klavan sai isaks ning jätab koondise mängud vahele. Kui palju see mõjutab peatreeneri plaane? "Mitte väga, sest tegelikult ma enne Valgevene esimest mängu ei olnud päris täpselt kindel, kas ikkagi Ragnaril liigas ilusti jalg pidama hakkab ja kas ma saan temaga arvestada. See tähendas seda, et mul olid esimese kahe mängu eel mingid plaanid juhul kui Ragnar ei peaks tulema. Tõenäoliselt tuleb hakata neid plaane nüüd teostama ilma temata. Sellist mõtet, mis nüüd saab, ei olnud. Teatud korrektuurid tuleb teha, aga meil on asendajad olemas ja saame hakkama," jätkas Voolaid, kes kinnitas, et Valgevene mängu ajal veel Saksamaa peale ei mõelda.

"Valgevene mängu ajal ei mõtle, et Saksamaa mäng tuleb, aga Saksamaa peale oleme mõelnud ja seal on teatud plaanid, mis on väga palju seotud esimese mänguga, mille pealt saame näha," jätkas Voolaid. "Kindlasti on meil vaja väga palju jõudu, energiat ja jaksu teiseks mänguks ka. See seab teatud sellised plaanid, kuidas ja milliseid mängijaid, kui palju ja millistes mängudes kasutada. Tõenäoliselt tuleb joosta nii palju kui mitte kunagi varem, et esineda väärikalt ja Eesti rahvale pakkuda leevendust esimese mängu eest."

Eestit võib EM-valiksarjas ees oodata null punkti, kuid koondise peatreeneri sõnul see pingeid peale ei pane. "Mu käest küsiti varem ka seda. See null punkti on selline, et kas sa oled teinud kõik, mis sinu võimuses, et - me üritame teha kõik, mis veel alles jäänud aja jooksul võimalik on, aga mõnikord jalgpallis lihtsalt juhtub nii, et tulevad mingid ajaloolised momendid. Samamoodi nagu meie ajalooliselt võidame mingis suures mängus kedagi. Näiteks Serbial pole kunagi olnud põhjust meie käest kaotust saada. Üks kord ajaloos see võib juhtuda, et me jääme ilma punktideta, aga sellest ei saa pingeid endale peale panna, vaid tuleb mõelda, mis on need võimalused selleks, et punktiarve avada ja kui me anname endast maksimumi, mängime nii hästi kui võimalik ja mingid asjad õnnestuvad, jalgpallis alati kõik ei õnnestu ka, ja me ei saavuta neid punkte, siis loomulikult ma olen treenerina ja mängijad koondisena pettunud, aga spordis on väga palju asju, mis ei ole sinu võimuses ja asju mis on," rääkis Voolaid. "Praegu on meie võimuses minna Valgevene vastu kõvasti võitlema ja hästi mängima ja kui see tagab ka edu, siis me saame punktid ja oleme õnnelikud."

Valgevene ja Eesti mängule saab kaasa elada neljapäeval ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel alates kella 18.45-st.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: