Talts uuest rollist Tartu Ülikooli juures: kolm kuud on väga kiirelt möödunud

Uut hooaega võiduga Valga/Valka üle alustanud Tartu Ülikooli meeskonna uueks spordidirektoriks on 36-aastane Janar Talts, kes alles kevadel lõpetas pika korvpallurikarjääri.

"Töö meeldib. Sisse elamisega on nagu ikka uues kohas alguses raske, aga iseenesest töö on huvitav ja mitmekülgne. Need kolm kuud on väga kiirelt möödunud ja tõsiselt huvitav on," rääkis Talts ERR-ile.

Oma neljast Eesti meistrikullast kolm just Tartu meeskonnaga võitnud Talts aitab koos teiste taustajõududega korraldada meeskonna igapäevast tööd ja vastutab seejuures eelkõige toetajatega suhtlemise eest. "Ma üritan toetajatega suhelda ja leida uusi toetajaid, kes võiks olla huvitatud Tartu korvpallist ja Tartu noorte korvpallist. See on minu selline üks põhisuund," sõnas Talts.

Tartu noorde meeskonda kuuluvad veel mitmed gümnaasiumi poisid nagu 18-aastane ja kahemeetrine Miina Härma Gümnaasiumi abiturient Hendrik Eelmäe. "Siis kui koolis on lihtsamad päevad, siis teen kaks korda päevas trenni ja kui on pikemad päevad, siis teeme õhtuti jõutreeningu ette ja on ühine saalitreening," selgitas Eelmäe.

Sama lugu on meeskonna mitmete üliõpilastega.

"Õpin Tartu Ülikoolis matemaatilise statistika erialal. Hommikuti ma trennides käia ei saa, nagu päris paljud teised siin, kes koolis käivad. Noored käivad õhtuti, tulevad tavaliselt natuke varem kohale. Teeme jõusaali osa varem ära ja siis on õhtune pallitrenn võistkonnaga," rääkis mängujuht Joonas Anton Jürgenstein.

"Õpin TalTechi Tartu kolledžis ehitust ja projekteerimist ning trenni ja kooli klappimine tuleb hästi välja. Selline rutiin on juba ammu – gümnaasiumis ja nüüd ülikoolis. Midagi uut ei ole," kommenteeris tagamängija Robin Kivi.

Et just noored saaks rohkem karastust osaleb Taltsi sõnul kolme leedulasega tugevdatud Tartu tiim taas ka eurosarjas, kus alagrupiturniirile pääsuks vaja esmalt üle mängida soomlaste Kataja Basket. "Meil ei ole sellist eelarvet, et me saaks osta mehi, keda me kõik tahame. Meil on oma noored mehed ja nendega läheb aega, et nad areneksid. Sellepärast võtsime ka eurosarja teekonna ette, et mehed saaksid natuke karastust ka teistest mängudest. Ainult Eesti-Läti ühisliigast ma arvan, et ei piisa nendele meestele. Ma loodan väga, et saame alagrupist edasi."

Eesti koondise eest rekordilised 160 mängu pidanud Talts ise ei näe enam vajadust tõmmata Tartu Ülikooli meeskonna treeningutel ketsid jalga ja hakata eesliini mehi koolitama vaid jääb oma uue rolli juurde. "Kui päris aus olla, siis ma olen kaks trenni teinud, endast poole vanemate meestega. See tundub mulle päris asjakohane. Siin ei ole meestega trenni teinud ja ütlen ausalt, et ei kavatse ka."

Meeskonna esitlusel keskringist kaugviske sisse sopsanud spordirektor Taltsi ja noore Tartu Ülikooli tiimi esimene eurotest on juba kolmapäeval koduväljakul.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: